Які основні прояви метаболічного синдрому?
Метаболічний синдром — являє собою комплекс факторів ризику, які при відсутності лікування збільшують ймовірність розвитку серцевих захворювань, цукрового діабету та інсульту.
Також його називають синдромом резистентності до інсуліну.
Також його називають синдромом резистентності до інсуліну.
Основні фактори ризику
- Високий артеріальний тиск.
- Високий рівень цукру в крові (інсулінорезистентність) або прийом ліків для зниження рівня цукру в крові.
- Абдомінальне ожиріння (надлишок жиру навколо талії).
- Низький рівень хорошого холестерину або ЛПВЩ.
При цьому відмітимо, що наявність одного з цих факторів ризику не означає, що у вас метаболічний синдром. Однак присутність трьох або більше з цих факторів призведе до діагностики метаболічного синдрому та збільшить ризик ускладнень зі здоров’ям.
До інших факторів, які можуть збільшити ризик розвитку метаболічного синдрому відносять вік, сімейний анамнез, малорухомий спосіб життя, наявність в анамнезі обструктивного апное сну, хронічної хвороби нирок або неалкогольної жирової хвороби печінки.
Які симптоми вказують на розвиток метаболічного синдрому?
Одразу відмітимо, що не завжди при метаболічному синдромі пацієнт може мати специфічні ознаки.
Наприклад, при високому рівні цукру в крові виникають симптоми діабету, включаючи підвищену спрагу, порушення зору, слабкість.
Також однією з ознак метаболічного синдрому, є більша лінія талії або тіло у формі яблука.
Ускладнення, які можуть бути наслідком синдрому, часто є серйозними та набувають хронічного характеру. До прикладу, атеросклероз, ЦД, серцевий напад та інсульт.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу потребує проведення ряду діагностичних тестів. Результати цих тестів будуть використані для пошуку трьох або більше ознак розладу.
Наприклад, до переліку рівнів ризику та досліджень включають:
- лабораторні дослідження крові (визначення рівня глюкози, холестерину);
- вимірювання окружності талії;
- визначення АТ.
При діагностуванні захворювання лікування буде направлено на зниження ризиків розвитку подальших ускладнень зі здоров’ям. Так лікар може запропонувати корегування раціону пацієнта, перелік регулярних фізичних вправ, зменшення маси тіла та дотримання медикаментозного лікування.
Ліки проти метаболічного синдрому можуть включати препарати для регулювання інсуліну або зниження рівня цукру в крові, гіпотензивні, препарати для зниження холестерину та інколи низькі дози аспірину з метою зниження ризику інсульту та інфаркту.
Відповідно при успішному контролюванні симптомів запобігти тяжким ускладненням насамперед інсульту або інфаркту можливо. Саме ж захворювання можна вилікувати за допомогою втрати ваги або поєднання дієти, фізичних вправ й прийому ліків.
Пам'ятайте, що здоровий спосіб життя та регулярні медичні огляди також допоможуть запобігти метаболічному синдрому або ж виявити порушення на ранніх стадіях. Придбати прилади для контролювання рівня АТ, глюкози та холестерину можливо в медичному маркеті ITMED. Ознайомитися більш детальніше з різновидом товарів можливо перейшовши за посиланням.