Яким захворюванням може передувати субфебрильна температура

Субфебрильна температура– це стан, який триває упродовж тривалого часу тахарактеризується підвищенням температури тіла до показників 37-38°С. Такий стан може проходити абсолютно безсимптомно або проявлятися слабкістю, головним болем, ниючими болями у м’язах та суглобах.
При стабільному підвищенні температури, протягом декількох днів імунна система сигналізує, що дала збій і в організмі присутній запальний процес або потрапила інфекція, вірус.
Причини
- Природний стан (особливість організму): стандартні норми щодо температури тіла 36,6°С, не завжди відповідають дійсності, оскільки кожен організм є індивідуальним, відповідно й показники можуть бути різними. Наприклад, температура може змінюватися упродовж доби на незначні коливання, або МЦ у жінок також здатний впливати на температурні зміни. Для чоловіків, навпаки, характерні нижчі показники.
- Стрес: субфебрильна температура виникає як реакція нервової системи на подразник.
- Процес розвитку певної патології: підвищення температури може виникати, як результат розвитку прихованого патологічного процесу, або ж як наслідок перенесеного інфекційного захворювання.
- новоутворення;
- інфекційні захворювання та патології бактеріального й паразитарного характеру;
- алергія;
- запальні процеси в організмі;
- надмірне вироблення гормонів щитоподібної заори (гіпертиреоз).
Діагностика
У тому випадку, якщо протягом тривалого часу спостерігається підвищення температури, необхідно звернутися до лікаря, з наступним проходженням ряду обстежень, та відповідно діагностування діагнозу на основі їхрезультатів.
До обов’язкових методів діагностики належать:
- лабораторні аналізи крові, калу та сечі;
- ЕКГ;
- УЗД;
- відеоларингоскопія;
- рентгенографія;
- лабораторні аналізи на рівень гормонів;
- туберкулінові проби.
Може здаватися, що у вимірюванні температури тіла немає нічого складного.
Однак потрібно вимірювати її дотримуючись певних правил:
- при вимірюванні температури в пахвовій западині, шкіра повинна бути сухою;
- при користуванні ртутним термометром необхідно збити до позначки – 35°С й тримати під пахвою не менше 10 хвилин.
Наявність у домашній аптечці термометру є важливим та обов’язковим нюансом. Це дасть можливість контролювати свій стан, особливо зараз при розвитку складної епідеміологічної ситуації, яка склалася у зв’язку з коронавірусною інфекцією. Також сезон застудних захворювань не за горами, тому потрібно бути напоготові. Обрати для себе зручний варіант термометру, Ви можете в спеціалізованому медичному маркеті ITMED.
Відповідно це може бути й ртутний термометр, або з метою безпеки радимо придбати електронний варіант пристрою, який не містить ртуті та оснащений звуковим сигналом. Також на сайті є варіант термометру спеціально для дітей, що характеризується цікавим яскравим дизайном та швидким рівнем вимірювання (декілька секунд). Відповідально ставтеся до свого стану та будьте здоровими!
Автор: Наталія Холявицька