Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Пульсоксиметры

Яким захворюванням може передувати субфебрильна температура

Яким захворюванням може передувати субфебрильна температураКоронавірусна інфекція та початок сезону застуди та грипу супроводжуються підвищенням температури. Інколи, процес захворювання проходить безсимптомно, а деколи хворий відчуває найменші зміни. Розберемо, про які захворювання може свідчити розвиток субфебрильної температури та коли варто не збивати температуру, а коли потрібно негайно звернутися до спеціаліста.

Субфебрильна температура– це стан, який триває упродовж тривалого часу тахарактеризується підвищенням температури тіла до показників 37-38°С. Такий стан може проходити абсолютно безсимптомно або проявлятися слабкістю, головним болем, ниючими болями у м’язах та суглобах.

При стабільному підвищенні температури, протягом декількох днів імунна система сигналізує, що дала збій і в організмі присутній запальний процес або потрапила інфекція, вірус.

Причини

 1. Природний стан (особливість організму): стандартні норми щодо температури тіла 36,6°С, не завжди відповідають дійсності, оскільки кожен організм є індивідуальним, відповідно й показники можуть бути різними. Наприклад, температура може змінюватися упродовж доби на незначні коливання, або МЦ у жінок також здатний впливати на температурні зміни. Для чоловіків, навпаки, характерні нижчі показники.
 2. Стрес: субфебрильна температура виникає як реакція нервової системи на подразник.
 3. Процес розвитку певної патології: підвищення температури може виникати, як результат розвитку прихованого патологічного процесу, або ж як наслідок перенесеного інфекційного захворювання.
До захворювань, які здатні викликати появу субфебрильної температури належать:
 • новоутворення;
 • інфекційні захворювання та патології бактеріального й паразитарного характеру;
 • алергія;
 • запальні процеси в організмі;
 • надмірне вироблення гормонів щитоподібної заори (гіпертиреоз).
Також варто пам’ятати, що в умовах пандемії коронавірусу, тривалий субфебрилітет – ознака наявності у хворого COVID-19.

Діагностика

У тому випадку, якщо протягом тривалого часу спостерігається підвищення температури, необхідно звернутися до лікаря, з наступним проходженням ряду обстежень, та відповідно діагностування діагнозу на основі їх
результатів.

До обов’язкових методів діагностики належать:
 • лабораторні аналізи крові, калу та сечі;
 • ЕКГ;
 • УЗД;
 • відеоларингоскопія;
 • рентгенографія;
 • лабораторні аналізи на рівень гормонів;
 • туберкулінові проби.
Також важливим етапом є призначення консультацій вузькопрофільних спеціалістів (інфекціоніста, хірурга, ендокринолога та ін.).

Може здаватися, що у вимірюванні температури тіла немає нічого складного.

Однак потрібно вимірювати її дотримуючись певних правил:
 • при вимірюванні температури в пахвовій западині, шкіра повинна бути  сухою;
 • при користуванні ртутним термометром необхідно збити до позначки – 35°С  й тримати під пахвою не менше 10 хвилин.
Температура тіла людини залежить від методу її вимірювання. На показники можуть впливати певні фактори у вигляді типу термометра (ртутний, електронний, інфрачервоний), місця вимірювання (у ротовій порожнині, на чолі, у пахвовій западині, у вусі, у прямій кишці), умов та способу.

Наявність у домашній аптечці термометру є важливим та обов’язковим нюансом. Це дасть можливість контролювати свій стан, особливо зараз при розвитку складної епідеміологічної ситуації, яка склалася у зв’язку з коронавірусною інфекцією. Також сезон застудних захворювань не за горами, тому потрібно бути напоготові. Обрати для себе зручний варіант термометру, Ви можете в спеціалізованому медичному маркеті ITMED.

Відповідно це може бути й ртутний термометр, або з метою безпеки радимо придбати електронний варіант пристрою, який не містить ртуті та оснащений звуковим сигналом. Також на сайті є варіант термометру спеціально для дітей, що характеризується цікавим яскравим дизайном та швидким рівнем вимірювання (декілька секунд). Відповідально ставтеся до свого стану та будьте здоровими!

Автор: Наталія Холявицька
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм