Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні причини високого ниркового тиску

Основні причини високого ниркового тискуВеликий відсоток населення має підвищений артеріальний тиск, при цьому супутнім станом у них часто є хронічна хвороба нирок. Тому розберемо детальніше, як пов'язані дані стани. 
Насамперед наявність однієї з умов може призвести до розвитку іншої.

Так розвиток гіпертонії може спричинити ураження артерій та органів по всьому тілу, включаючи нирки. З іншого боку, при наявності захворювань нирок, зайва рідина та токсини, що залишаються в організмі через погану фільтрацію, можуть призвести до високого кров’яного тиску. При цьому на початковому етапі розвитку даних станів симптоми можуть навіть не турбувати пацієнта. Скарги переважно виникають при прогресуванні стану.

Ниркова гіпертензія (або реноваскулярна гіпертензія) — патологічний стан, що полягає у розвитку високого кров’яного тиску, спричиненого звуженням артерій, що несуть кров до нирок. Оскільки нирки не отримують достатню кількість крові, вони реагують виробленням гормону, який викликає підвищення артеріального тиску.
 
Ускладнення ниркової гіпертензії включають серцевий напад, аневризму та інсульт.
Чоловіки та жінки віком від 65 років частіше страждають на ниркову гіпертензію, але при цьому можливий її розвиток у будь-якому віці.

Основні прояви 

  1. Набряки ніг, стоп, щиколоток, рук або обличчя. Причиною є те, що при порушенні функціонування нирок виникають труднощі з виведенням зайвої рідини та солі з організму. 
  2. Судоми м'язів, що пов'язані з дисбалансом рідини та електролітів через погану фільтрацію нирок. 
  3. Втрата апетиту.
  4. Нудота та блювання, внаслідок накопичування токсинів та інших відходів. 
  5. Головний біль.
  6. Неможливість сконцентруватися.
  7. Гіпертонія (підвищення артеріального тиску).
  8. Часті позиви до сечовипускання, особливо вночі. При прогресуванні захворювання нирок, кількість сечовипускання навпаки зменшується.
  9. Порушення сну.
  10. Шкіра стає сухою, свербить та може потемнішати.
  11. Задишка.
  12. Больові відчуття у грудях.

Які фактори впливають на появу ниркової гіпертензії?

  1. Атеросклероз.
  2. Фіброзно-м'язова дисплазія (структура ниркових артерій розвивається аномально з незрозумілих причин).
  3. Артеріїт.
  4. Радіаційний фіброз.
Тобто проблема ниркової гіпертензії криється в частковому або повному перетині артерій, які постачають кров до нирок. Ці ниркові артерії несуть кров, багату киснем та поживними речовинами, від серця до нирок. Якщо нирки не отримують достатньо крові або кисню, це може бути тому, що ці ниркові артерії звужені. Даний стан називається стенозом ниркової артерії.

Тактика

Діагностувати порушення зі сторони нирок можливо на основі аналізу клінічної карти та ряду візуалізаційних методів, що включають УЗД, КТ, МРТ, катетерну ангіограму.
Гіпертонію та захворювання нирок часто лікують за допомогою зміни способу життя та прийому ліків.
 
Щодо корекції способу життя, то лікар може запропонувати відмовитися від алкоголю та цигарок, підтримувати здорову вагу та займатися спортом.

Специфічне лікування залежатиме від тяжкості стану пацієнта та включатиме призначення бета-блокаторів, діуретиків, інгібіторів АПФ, блокаторів кальцієвих каналів та ін.

У тому випадку якщо тиск не контролюється за допомогою ліків або ж стан нирок погіршується можливе проведення ангіопластики зі стентуванням, інвазивної процедури, яка сприяє більш вільному проходженню крові по артерії до нирки.
При усуненні звуження ниркової артерії гіпертензія має зменшитися.

Підсумовуючи, відмітимо, що Ви можете відчути ряд симптомів, якщо у вас високий кров’яний тиск та захворювання нирок. Тому важливо звернутися до лікаря, аби поставити діагноз та почати лікування.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм