Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Перевозка больных

Гігрома: основні причини розвитку новоутворення

Гігрома: основні причини розвитку новоутворенняПоява шишки на зап'ясті є досить поширеним явищем, таким же як і її усунення різними методами народної медицини. Така шишка має назву - гігрома. Дане утворення є доброякісним, однак чи несе воно загрозу здоров'ю? З'ясуємо далі.

Гігрома - це патологічний стан, що характеризується утворенням пухлини доброякісного характеру, вміст якої заповнений синовіальною рідиною. 
 
Формування гігроми насамперед пов'язано з суглобами та сухожиллями, та відповідно локалізуються поблизу них. Найпоширенішою є гігрома кисті.

Основні причини розвитку гігроми

На сьогодні не існує чіткої причини формування пухлини. Однак як провокуючі фактори виступають наступні стани:
  1. Травмування.
  2. Спадковий фактор.
  3. Розвиток запального процесу в суглобах (наприклад, бурсит, тендовагініт).

Які ознаки будуть вказувати на розвиток гігроми?

В місці суглобу спостерігається утворення пухлини з чіткими межами, яка добре помітна під шкірою. Вона зазвичай невеликого розміру (декілька сантиметрів), однак має тенденцію до росту.
При натисканні можлива поява больових відчуттів, у разі проходження поблизу нервових волокон. 
 
Специфічні симптоми будуть залежати від розмірів гігроми та місця її розташування. 
Так коли гігрома починає стискати нервові закінчення у хворого виникають скарги на розвиток парестезії, гіпертензії. При тривалому тиску на сусідні тканини високі ризики запального явища, у вигляді набряку, гіперемії, болю, порушення рухливості суглобу.

Тактика 

Підтвердження діагнозу відбувається на основі даних анамнезу та аналізу клінічної картини. Візуалізація патологічного процесу проходить завдяки проведенню рентгенографії, УЗД, МРТ. Додатково береться пункційний матеріал для дослідження, насамперед на наявність атипових клітин. Це дасть можливість встановити доброякісний чи злоякісний процес є характерним для даної патології. 
 
Оскільки гігрома є доброякісною пухлиною не існує необхідності в її екстреному видаленні. 
Інколи може самостійно лопнути, наприклад при завданні удару.
Показаннями до обов'язкового проведення оперативного втручання (основний метод лікування) є косметичний дефект, больові відчуття, неможливість повноцінно рухати кінцівкою. Операція полягатиме в повному видаленні гігроми з її капсулою (без її пошкодження).
 
Відмітимо, що гігрома є тією доброякісною пухлиною, що характеризується найбільшим відсотком рецидивів. Особливо коли пацієнт вдається до самостійного її розчавлення. 
 
З метою діагностування типу пухлини обов'язково першочергово зверніться до лікаря! Лише надалі буде вирішуватися питання щодо необхідності проведення видалення пухлини. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм