Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні причини та симптоми появи рідини в грудній клітці

Основні причини та симптоми появи рідини в грудній клітціПлевральний випіт – це патологічний стан, що характеризується накопиченням рідини в просторі між легенями та грудною порожниною.

В нормі плевра легень (тонка мембрана), покриває зовнішню частину легень та внутрішню частину грудної порожнини. У цій ділянці завжди присутня невелика кількість рідини, яка допомагає змащувати легені під час дихання (так зване природне мастило, що запобігає тертю). Однак за певних обставин кількість рідини може збільшуватися, що і діагностується як плевральний випіт.

Характерні ознаки

  1. Біль у грудях.
  2. Кашель.
  3. Постійна гикавка.
  4. Задишка.
  5. Лихоманка.
  6. Нездатність легко дихати, якщо людина не сидить або не стоїть прямо. 
Зауважимо, що у більшості випадків симптоми плеврального випоту відсутні. Лікар може діагностувати його під час обстеження, типу рентгенографії. Клінічна картина при даному стані буде супроводжуватися симптомами основного захворювання чи іншої причини порушення.

Основні причини

Залежно від причини плеврального випоту розрізняють його типи, ексудативний та транссудативний плеврити.

Причина транссудативного плеврального випоту полягає у високому тиску на судини різних органів, що спричиняє їх негерметичність. Спровокувати це може ішемічна хвороба серця або цироз печінки. Характер рідини при даному типі – низький рівень білка та водянистість.

Ексудативний плевральний випіт виникає при наявності подразнення, запалення або інфекції. Рідина при цьому навпаки має високу концентрацію білка.

До загальних причин плеврального випоту можна віднести:
  1. Цироз печінки.
  2. Застійна серцева недостатність.
  3. Емболія легеневої артерії.
  4. Пневмонія.
  5. Аутоімунні захворювання (наприклад, ревматоїдний артрит).
  6. Онкологія (наприклад, рак легень або молочних залоз).
Також ризики порушення підвищуються при палінні, впливі азбесту.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі фізикального огляду, аналізу клінічної картини та ряду діагностичних тестів. Серед них рентгенографія, УЗД, КТ, бронхоскопія, аналіз плевральної рідини, плевральна біопсія.

Тактика лікування обиратиметься залежно від причини плеврального випоту.
 
Одним із методів є дренування, коли рідина з грудної порожнини виводиться за допомогою голки чи введення невеликої трубки. Не є виключенням коли дана процедура періодично повторюється.

У випадку коли причина накопичення рідини криється в інфекції швидше за все знадобиться антибактеріальна терапія.

Також можливе проведення такої процедури як плевродез, коли після виведення зайвої рідини з грудної порожнини, у цю ділянку вводиться спеціальний препарат. Це дає можливість зменшити запалення. 

Існують і більш радикальні методи лікування плеврального випоту, якщо попередня терапія не дає полегшення. Це може бути оперативне втручання з видалення частини тканини, яка викликає порушення.

Важливо розуміти, що плевральний випіт може бути ознакою небезпечного для життя стану. Тому чим швидше звернутися за медичною допомогою при появі симптомів, тим успішніше буде лікування.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм