Основні причини розвитку спазму бронхів
Бронхоспазм — являє собою порушення у вигляді напруження м’язів, які вистилають дихальні шляхи (бронхи) у легенях. Як наслідок коли ці м’язи напружуються, дихальні шляхи - звужуються, що не дає повітрю надходити та виходити з легень.
Бронхоспазм може мати низку різних причин, але найпоширенішими з них є астма, алергія та зовнішні подразники. Їх часто лікують за допомогою інгаляційного препарату.
Які фактори впливають на розвиток бронхоспазму?
Спричинити спазм бронхів може будь-яке подразнення дихальних шляхів. Саме тому частою причиною порушення є розвиток основного захворювання, наприклад, астми.
До інших факторів, які можуть сприяти бронхоспазму, відносять:
- вплив алергенів (наприклад, пил);
- захворювання легень (наприклад, ХОЗЛ, хронічний бронхіт);
- розвиток інфекційних процесів в легенях;
- вплив хімічних речовин;
- медикаменти, що використовуються під час операції;
- куріння;
- інтенсивні вправи.
Основні прояви бронхоспазму
- Відчуття стиснення в грудях.
- Хрипи та свист при диханні.
- Больові відчуття в грудях.
- Кашель.
- Швидка стомлюваність.
Невідкладного звернення до лікаря потребує приєднання болю у грудях, лихоманки, кров'янистих виділень з кашлем та ін.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу включає проведення ряду діагностичних тестів. Насамперед лікар пульмонолог проводить збір анамнезу з визначенням супутніх захворювань та фізикальний огляд (аускультація).
До додаткових методів обстеження відносять:
- спірометрію (вимірювання силу повітря під час вдиху та видиху);
- пульсоксиметрію (вимірювання рівня кисню в крові);
- рентгенографія та КТ.
Лікуванні полягатиме у призначенні препаратів, які допоможуть розширити дихальні шляхи та відповідно полегшать процес дихання: бронхолітики, стероїди, антибіотики (при розвитку бактеріальної інфекції). При необхідності пацієнт отримує кисневу терапію. Ознайомитися з різновидом приладів для проведення кисневої терапії можливо в медичному маркеті ITMED.
Тісно співпрацюючи зі своїм лікуючим лікарем можливо розробити план лікування, який зменшить ризик повторного бронхоспазму.
Допомогти запобігти порушенню може уникання алергенів у разі розвитку алергії, вживання достатнього об'єму води, відмова від куріння та моніторинг хронічних захворювань легень.