Особливості негативного впливу цукрового діабету на зір
Всі ми знаємо, що цукровий діабет це стан, при якому тіло або не виробляє достатньо інсуліну або не використовує його належним чином. У результаті розвиток проблем з інсуліном, дозволяє цукру проникати в клітини тіла та накопичуватися в крові. Це небезпечно високим рівнем глюкози в крові та низкою ускладнень, від ураження нервових закінчень, серцево-судинних захворювань до порушення зору. Про це далі й поговоримо більш детальніше.
Одним із можливих негативних наслідків цукрового діабету є катаракта. Катаракта являє собою помутніння кришталика ока, що спричиняє розмитість зору. В нормі природний прозорий кришталик ока стає каламутним або непрозорим. Світло не проходить через кришталик належним чином і не відбивається правильно на сітківку. Це і робить зір спотвореним або розмитим.
За статистичними даними більшість випадків захворювання спостерігається в осіб від 45 років, що страждають на цукровий діабет. Хоча інші фактори, такі як ліки, хірургічне втручання, сонячне опромінення та інші захворювання, також відіграють роль у розвитку катаракти. Відмітимо, що окрім прискорення розвитку катаракти у дорослих, цукровий діабет також призводить до раннього порушення зору у молодих людей.
Основні причини
Механізм розвитку катаракти при цукровому діабеті полягає в пошкодженні кровоносних судин в очах, які є зовсім крихітними. Це відповідно підвищує ризик катаракти та інших захворювань очей.
Відмітимо, що катаракта є результатом високого рівня цукру у водянистій волозі, простору між очним яблуком і кришталиком рогівки. При підвищенні глюкози в крові, кришталик набрякає, що і спричиняє порушення зору у вигляді розмитого зображення.
Характерні ознаки
Патологія має повільний розвиток. Так людина може мати ранню стадію катаракти без будь-яких симптомів.
При їх появі виникатимуть наступні скарги:
- Розмитість або помутніння зору, що є основною ознакою катаракти.
- Підвищена чутливість до світла.
- Зниження зору, особливо в нічний час.
- Зміна кольору зображення.
Тактика лікування
Пацієнти можуть спробувати кілька варіантів лікування, щоб зменшити тяжкість катаракти. Однак у більшості випадків повернути якісний зір можливо за допомогою оперативного втручання з видалення пошкодженого кришталика та заміною його на штучний.
Вагома роль як до, так і після оперативного втручання приділяється контролю рівня цукру в крові. Оскільки високі показники глюкози можуть вплинути на процес загоєння та підвищити ризики розвитку кровотечі та інфікування.
Не є виключенням коли скоригувати проблему можливо й за допомогою окулярів.
Загалом зменшити ризики захворюванню можливо шляхом моніторингу та підтримки належного рівня цукру в крові.
Інші кроки для захисту зору включають проходження комплексного огляду очей принаймні раз на рік, підтримання нормального артеріального тиску та рівня холестерину, відмова від шкідливих звичок.