Перевозка больных

Седанов

Невропатичний біль: характерні ознаки та методи лікування

Невропатичний біль: характерні ознаки та методи лікування Пекучий та стріляючий біль… Саме такі відчуття у нас асоціюються з неврологією. Больові відчуття при цьому можуть виникати як періодично, так і на постійній основі. До цього може приєднуватися оніміння та незначне поколювання.

Нейропатичний біль – це біль, що може виникнути, якщо нервова система неправильно функціонує або її пошкоджено. Вплив пошкодженого нерва - це зміна функції нерва як у місці пошкодження, так і в областях навколо нього.

Так от невропатичний біль. Його поділяють на гострий та хронічний. І якщо гостра форма зустрічається рідше, то хронічний невропатичний біль може спалахнути у будь-який момент без можливого тригера.

Пацієнтам з невропатичним болем може знадобитися поєднання різних методів лікування, включаючи медикаменти, фізіотерапію, консультацію психолога та хірургічне втручання.

Основні причини

  1. Наявність в анамнезі певних захворювань. До прикладу, розсіяний склероз, рак (його лікування), цукровий діабет, невралгія трійчастого нерва.
  2. Зловживання алкоголем.
  3. Травми тканин, м’язів або суглобів.
  4. Розвиток інфекційного процесу (наприклад, оперізувальний лишай).
  5. Втрата кінцівок. Такий тип невропатичного болю називається синдромом фантомної кінцівки. Так попри втрату кінцівки мозок все ще вважає, що отримує сигнали болю від видаленої частини тіла.
  6. Стиснення або запалення спинномозкового нерва.
  7. Дефіцит вітаміну В.

Характерні ознаки

  1. Больові відчуття стріляючого, пекучого або колючого характеру.
  2. Поколювання та оніміння.
  3. Спонтанний біль або біль, що виникає без провокуючого фактора.
  4. Біль, що може виникати при незначному впливі безболісних подразників, типу перебування при низьких температурах, розчісування волосся.
  5. Порушення сну.
У кожного характер невропатичного болю може відрізнятися.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі даних анамнезу та проведенні неврологічного огляду. Додатково лікар може провести лабораторні дослідження крові, УЗД, КТ та МРТ.

Тактика лікування буде направлена на встановлення основної причини порушення та її усунення. Дії лікаря полягатимуть в зменшенні больових відчуттів з метою покращення якості життя.

З цією метою можливе призначення знеболювальних, нестероїдних протизапальних препаратів, антидепресантів, протисудомних. Також практикується введення ліків (стероїди, місцеві анестетики) в нервові закінчення, які відповідають за больові сигнали.  Ці блоки є тимчасовими, тому їх необхідно повторювати, щоб продовжувати нормально функціонувати.

Також можна використовувати місцеві знеболювальні засоби. Наприклад, лідокаїнові пластирі, капсаїцинові пластирі, а також рецептурні мазі та креми.

У деяких випадках пацієнтові може знадобитися оперативне втручання. Так хірург може звільнити, відновити або навіть видалити певні нервові закінчення, щоб зменшити або усунути біль.

Допоміжним етапом у процесі лікування є застосування фізичної терапії, релаксація та масаж, які можуть допомогти розслабити м’язи.

Загалом якщо лікар зможе визначити основну причину невропатичного болю, лікування може зменшити або навіть усунути біль.

При відсутності необхідної терапії, нейропатичний біль може негативно вплинути на якість життя та згодом призвести до інвалідності.

Щодо методів запобігання, то не завжди можливо попередити появу такого типу болю. Однак зменшити ризики все ж можливо насамперед дотримуючись здорового способу життя.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм