Перевозка больных

Седанов

Церебральна атрофія: основні симптоми ураження клітин мозку

Церебральна атрофія: основні симптоми ураження клітин мозкуАтрофія мозку (церебральна атрофія) — це патологічний стан, для якого характерна втрата клітин мозку, які називаються нейронами. Як наслідок відбувається втрата нейронів та зв'язків між ними.

Даний стан у більшості випадків є результатом ряду захворювань, серед яких інсульт та хвороба Альцгеймера. У такому випадку атрофія розвивається швидше та призводить до більшого ураження. 
 
Відповідно коли втрата нейронів відбувається з віком, процес є більш повільним.
 
В обох випадках патологічного процесу може вражатися різні відділи мозку та відповідно викликати втрату функцій в цих областях. Генералізована атрофія вражає клітини всього мозку.

Основні симптоми

Як зазначалося вище клінічна картина залежатиме від того, яка ділянка мозку зазнала ураження. 
  1. Втрата пам'яті та функцій які відповідають за планування (деменція). Відмітимо, що існує зв’язок між атрофією мозку та деменцією. Зокрема, деменція викликає надзвичайну атрофію мозку. Сама ж деменція є загальним терміном, який описує серйозні проблеми мислення.
  2. Судоми.
  3. Галюцинації.
  4. Гіркий або металічний присмак.
  5. Проблеми з розмовою та розумінням мови (афазія).

Які причини атрофії мозку?

  1. Травми (наприклад, черепно-мозкова травма внаслідок падіння або ДТП).
  2. Інсульт (порушення кровопостачання до мозку).
  3. Захворювання, що спричиняють пошкодження клітин мозку (наприклад, хвороба Альцгеймера, дитячий церебральний параліч, розсіяний склероз). 
  4. Розвиток інфекційного процесу (енцефаліт, сифіліс). 
  5. Зловживання алкоголем.

Діагностика та тактика лікування

Діагностичний процес залежатиме від клінічної картини та фізикального огляду. Додатково він включатиме ряд тестів: КТ, МРТ.
 
Немає єдиного лікування атрофії мозку, оскільки це може бути ознакою одного або кількох захворювань. Натомість лікар призначає лікування, щоб допомогти впоратися з симптомами основного захворювання. Так терапія часто може включати комбінацію ліків, фізичну та трудотерапію, логопедію та хірургію, в деяких випадках.

Відповідно кожен стан, що викликає атрофію мозку, лікується по-різному. До прикладу інсульт потребує медикаментозного лікування у вигляді препаратів для розрідження крові, або ж оперативне втручання з наступним видаленням тромбу.
Черепно-мозкову травму також можна лікувати хірургічним шляхом, що запобігає додатковому пошкодженню клітин мозку.

Оскільки не існує специфічного лікування при розвитку хвороби Альцгеймера, певних форм деменції, церебрального паралічу та інших захворювань, тому терапія буде направлено на полегшення виниклих симптомів.

Надалі  прогноз залежатиме від причини атрофії та стадії її тяжкості. Як правило атрофія мозку є постійною.  Але, працюючи з лікарем можливо впоратися з основним захворюванням та потенційно компенсувати деякі симптоми, щоб пацієнт міг жити більш повноцінним життям.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм