Перевозка больных

Седанов

Основні симптоми постгерпетичної невралгії

Основні симптоми постгерпетичної невралгіїПостгерпетична невралгія - це патологічний стан, що супроводжується ураженням нервів та шкірного покриву. Відповідно до назви дане порушення являє собою ускладнення оперізувального герпесу (оперізувального лишаю).

Нагадаємо,  оперізувальний лишай це захворювання спричинене вірусом вітряної віспи, яке характеризується появою на шкірі болісних пухирців. У тому випадку коли біль, спричинений оперізувальним лишаєм не усувається після зникнення висипання, стан називається постгерпетичною невралгією.

Механізм розвитку постгерпетичної невралгії полягає у порушенні надсилання повідомлення ураженими нервами від шкіри до мозку. Як наслідок це і викликає хронічний та сильний біль.

Ліків проти захворювання не має, однак призначена терапія може покращити перебіг симптомів. У більшості випадків постгерпетична невралгія з часом покращується.

Які фактори впливають на появу постгерпетичної невралгії?

Достеменно невідомо, чому іноді вірус “активується” через десятиліття та переноситься до шкіри. Однак провокуючими факторами можуть стати наступні стани:
  1. Віковий фактор (ризики підвищуються в осіб віком 50+).
  2. Знижений імунітет (наприклад, ВІЛ).
  3. Поява гострого болю та надмірного висипу під час розвитку оперізувального герпесу.

Основні симптоми

Постгерпетична невралгія виникає лише у людей, які вже перенесли оперізувальний лишай.
До загальних ознак захворювання відносять: 
  • тривалий та інтенсивний біль (від 3 місяців та більше), який локалізується у місці виникнення оперізувального лишаю (по одну сторону тіла);
  • поколювання та свербіж;
  • відчуття печіння на шкірі навіть при найменшому дотику або зміни температури. Відповідно дискомфорт може викликати як носіння одягу, так і легкий вітерець на шкірі.
При тривалому розвитку постгерпетичної невралгії до патологічного процесу може приєднатися депресія, хронічна втома, порушення сну. 

Діагностика та тактика лікування

Діагностування захворювання потребує збору анамнезу зі встановленням інформації стосовно перенесеного оперізувального лишаю.
 
Щодо лікування, то воно буде направлено на зменшення або усунення больового синдрому, з наступним призначенням анальгетиків (місцево у вигляді кремів, шкірних пластирів або таблетованих знеболювальних) та протисудомних препаратів.

Запобігання невралгії полягає у зниженні ризиків розвитку оперізувального лишаю. Для цього доцільним буде проведення вакцинації, в осіб вікової категорії 50+.

Постгерпетична невралгія піддається лікуванню та запобіганню. Більшість випадків зникає через 1-2 місяці. У рідкісних ситуаціях він може тривати довше року.

Головне не займатися самолікуванням, а звернутися вчасно до лікаря, який призначить найбільш відповідний варіант лікування та допоможе впоратися з болем.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм