Як зміцнити імунітет взимку: основні рекомендації

Однак важливо завжди пам'ятати про “правило золотої середини” та не вдаватися в крайнощі. Адже ми не можемо посилювати імунітет якщо наша імунна система задовільно функціонує, головне запобігти його послабленню. Так у кожної людини є своя імунна відповідь, не враховуючи вроджені або набуті імунодефіцитні стани. Тому наразі й розберемо методи, що допоможуть не захворіти перед святами та підтримувати свою імунну систему на високому рівні.
Які стани знижують нашу імунну систему?
- Дефіцит сну.
- Дефіцит вітамінів, насамперед А та D, що підтверджено лабораторно.
- Хронічні захворювання.
- Постійні стреси.
- Порушене харчування з переважанням жирної та висококалорійної їжі, відсутність режиму приймання їжі.
Основні симптоми послабленої імунної системи
- Часті випадки захворювань на ГРВІ (понад двічі на рік).
- Понад двох разів на рік виникає поява герпесу на губах.
- Слабкість та загальне нездужання.
- Зниження працездатності.
Основні рекомендації щодо підвищення імунітету
- Харчування. Запорука нормального функціонування імунної системи є збалансоване харчування. Адже наш імунітет є механізмом, що не може працювати без вітамінів та поживних речовин. Тому не варто шукати народні методи з поїдання лимонів та імбиру. Нехай ці продукти стануть звичайною складовою вашого меню.
- Відмова від шкідливих звичок.
- Гігієна сну з прокиданням та відправлянням до ліжка в один і то й же час. Сон повинен тривати 7-8 годин в повній темноті та тиші.
- Фізична активність.
- Одягайтеся згідно з погодними умовами, оскільки існує тісний зв'язок між переохолодженням (гіпотермією) та підвищеною вразливістю організму до риновірусів, розвитку бронхітів тощо.
- Дотримуйтеся гігієни рук: не торкайтеся обличчя брудними руками та мийте руки щоразу як прийшли з вулиці або хочете перекусити.
- Дбайте про чистоту в домі: до даного пункту можна віднести провітрювання приміщення, генеральне прибирання з застосування дезінфекційних засобів. Також актуальним приладом для проведення дезінфекції повітря в домівці є бактерицидний рециркулятор. Він має схожу конструкцію до кварцевої лампи, яку ми могли зустрічати у лікарнях. Однак на відміну від неї завдяки закритому корпусу бактерицидний рециркулятор може працювати не приносячи негативного впливу оточуючим, при цьому очищаючи повітря на 98% від патогенних мікроорганізмів. Придбати прилад Ви зможете в медичному маркеті ITMED.
- Вакцинуйтеся. Планова вакцинація допоможе знизити розвиток захворювань або забезпечити їх легший перебіг у разі зараження.
Пам'ятайте, що віруси та бактерії оточують нас незалежно від пори року, тому підтримуйте свою імунну систему в тонусі постійно.
Новые статьи:
- Склеродермія: симптоми надмірного вироблення колагену організмом
- Основні причини надмірної сухості у роті та очах
- Окислювальний стрес: як харчування та шкідливі звички впливають на організм?
- Основні причини збільшення лімфатичних вузлів під пахвами
- Основні причини збільшення лімфатичних вузлів під пахвами