Основні причини збільшення шийних лімфатичних вузлів

Однак розберемо детальніше лімфатичні вузли, розташовані на шиї.
Шийні лімфатичні вузли (як і решта лімфатичних вузлів), відповідають за боротьбу з інфекцією, фільтрацію лімфатичної рідини, затримку ракових клітин та ін..
Набряк лімфатичних вузлів на шиї називається лімфаденопатією. Даний стан може виникати у відповідь на інфекційний процес, травму чи онкологію. Шийна лімфаденопатія є медичною назвою набряклих лімфатичних вузлів на шиї. Слово «шийний» стосується вашої шиї.
Загалом набряк не становить загрози. Утворення можна помітити, торкаючись різних ділянок шиї. Грудки можуть бути чутливими або болючими при натисканні.
Однак варто розуміти, що деякі грудки на шиї не мають лімфатичного походження. Існує багато інших можливих причин появи утворень на шиї, зокрема кісти, абсцеси, вузлики щитоподібної залози, захворювання привушних залоз.
Основні причини
1. Розвиток інфекційних процесів (наприклад, інфекція вуха, шкіри голови).
2. Застуда.
3. Бронхіт.
4. Тонзиліт.
5. Мононуклеоз.
6. Зубна інфекція.
7. Деякі види раку.
8. Акне.
Тобто інфекція поблизу шиї фільтрується через лімфатичні вузли на шиї, що призводить до їх набряку.
Характерні ознаки
Набряк шийних лімфатичних вузлів може бути основним показником інфекції або іншого запалення в цій області. Однак варто розуміти, що дана ознака може вказувати на більш серйозний стан, такий як рак.
Тому необхідно звернутися до лікаря, якщо Вас турбуватимуть наступні симптоми:
• підвищена чутливість;
• больові відчуття;
• постійний набряк (більше тижня);
• лихоманка;
• втрата ваги.
Діагностика та тактика лікування
Діагностика полягатиме в проведенні фізикального огляду, коли лікар пропальповує ущільнення на шиї. Також додатково перевіряться інші ділянки тіла на наявність набряклих лімфатичних вузлів та інших ознак хвороби чи інфекції. При підозрі на серйозні патологічні зміни в організмі можливе проведення лабораторних досліджень крові, рентгенографії та КТ, біопсії.
Лікарі визначають лікування на основі причини набряклих лімфатичних вузлів. Наприклад, пацієнтові можуть знадобитися антибіотики при розвитку бактеріальної інфекції, такої як ангіна. При вірусних інфекціях можна обмежитися лише відпочинком та вживання великої кількості рідини.
Набряклі вузли, спричинені раком, потребують відповідного лікування. Залежно від типу раку, терапія може включати хірургічне втручання, променеву або хімієтерапію.
Оскільки різні патогенні збудники фільтруються через лімфатичну систему, щоб допомогти боротися з інфекцією, набряк не лише поширене явище, а й цілком очікуване.
Однак не варто забувати, що за даним порушенням може критися серйозний патологічний процес.
Также интересно посмотреть:
- Склеродермія: симптоми надмірного вироблення колагену організмом
- Основні причини надмірної сухості у роті та очах
- Окислювальний стрес: як харчування та шкідливі звички впливають на організм?
- Основні причини збільшення лімфатичних вузлів під пахвами
- Основні причини збільшення лімфатичних вузлів під пахвами