Які симптоми вказуватимуть на розвиток стегнової грижі?

Стегнова грижа являє собою патологічний стан, що характеризується випинанням внутрішніх органів через стегновий канал (фізіологічне утворення, яке в нормі закрите). Відповідно зовнішньо це виглядає як випинання, що нагадує пухлину.
За своєю будовою стегнова грижа не відрізняється від інших її типів, вона включає й грижові ворота з мішком, та відповідні оболонки.
Потрапляти в грижовий мішок можуть петлі кишківника, сальник, внутрішні статеві органи. Від цього залежатиме і розмір грижі (зазнач. від об'єму органів, що там знаходяться).
Грижа може бути як односторонньою, так і двосторонньою.
Основні причини
- Віковий фактор (з віком м'язи слабшають).
- Спадковий фактор.
- Стать (внаслідок особливостей анатомічної будови стегнового каналу жінки більш схильні до утворення грижі).
- Порушення живлення сполучної тканини.
- Дії, що викликають підвищений внутрішньочеревний тиск (наприклад, при кашлі, закрепах, вагітності).
- Надмірні фізичні навантаження.
- Параліч нервів очеревини.
- Наявність в анамнезі оперативних втручань.
Які симптоми вказують на розвиток стегнової грижі?
Першочергово хворий помічає характерне випинання (в ділянці між пахом і стегном), яке на початковому етапі легко вправляється назад, а при напруженні живота знову з'являється. Згодом звичайні рухи починають супроводжуватися больовими відчуттями в ділянці локалізації грижі.
Небезпеку стегнова грижа становить внаслідок високих ризиків її защемлення, тобто коли відбувається закриття воріт грижі та перетиснення грижового мішка. Це як наслідок викликає порушення кровообігу з наступним його відмиранням. Стан який при цьому виникає потребує надання екстреної медичної допомоги. Защемлення грижі супроводжується наступними симптомами:
- нудота та блювання;
- порушення дефекації (затримка), поява в калі крові, відсутність виділення газів;
- гострий біль;
- грижа не вправляється та стає багряною.
Тактика
Основною проблемою діагностування грижі є пізнє звернення пацієнта до лікаря, інколи навіть тільки у тих випадках коли відбувається її защемлення.
Невтішною особливістю нашого населення є те, що спочатку хворі випробують на собі всі види лікування народною медициною, проводять самостійне вправляння, тобто відтягують момент проведення оперативного втручання.
Саме оперативне втручання на сьогодні є основним методом лікування стегнової грижі. Метод проведення операції залежатиме від складності випадку (лапароскопічно чи традиційно). Грижа розтинається з наступним оглядом її вмісту; відбувається її вправляння, оболонки що утворюють грижу висікаються.
Профілактика
Аби зменшити навантаження на черевні м'язи та відповідно запобігти можливим ризикам розвитку грижі, рекомендується:
- Контролювати масу тіла.
- Правильне харчування з переважанням клітковими, що запобігає запорам.
- Дозовані фізичні навантаження.
При виникненні симптомів грижі не бійтеся звернутися до лікаря та не займайтеся самолікування, адже це вбереже Вас від розвитку ускладнень, що є небезпечними для життя.