Перитоніт: чим небезпечне для здоров’я запалення очеревини?
Перитоніт – це запалення очеревини, яке є наслідком запалення органів черевної порожнини чи травми. Також мова може йти про запалення стінок черевної порожнини. Перитоніт небезпечний для життя людини, при його розвитку пацієнт потребує невідкладної медичної допомоги. Це хірургічна операція з подальшим лікуванням в стаціонарі.
Симптоми перитоніту наступні:
Отже, причини перитоніту можуть бути наступні:
Без лікування перитоніт вбиває людину через 4-6 днів після початку запалення. Тож за наявності перших підозрілих симптомів слід звертатися за медичною допомогою. Особливо слід розуміти, що довго терпіти біль у животі не можна ні в якому разі! Адже він часто вказує на небезпечну для людини патологію.
Автор: Ольга Купріянова
Симптоми перитоніту
Перитоніт буває місцевим та загальним. При місцевому запалюється обмежена ділянка очеревини, при загальному – уся очеревина або переважна її частина. Загальний перитоніт вкрай небезпечний для життя.Симптоми перитоніту наступні:
- біль в животі;
- ознаки виснаження організму: запалі очі, сірий відтінок шкіри, блідість шкірних покривів;
- напруженість м’язів живота, яка збільшується в районі запаленого органу;
- нудота;
- напади блювоти, які не приносять полегшення, або приносять його на незначний проміжок часу;
- підвищення температури тіла;
- прискорене серцебиття;
- сильна загальна слабкість;
- підвищена пітливість;
- зниження артеріального тиску.
Причини перитоніту
Запалення очеревини провокується потрапляння до неї вмісту органів шлунково-кишкового тракту. Це відбувається під час їхнього пошкодження при травмі. Крім того, перитоніт провокують й інфекційні хвороби шлунково-кишкового тракту.Отже, причини перитоніту можуть бути наступні:
- травми живота;
- панкреатит;
- холецистит;
- непрохідність кишечника;
- апендицит;
- виразка шлунку та дванадцятипалої кишки тощо.
Лікування перитоніту
Перитоніт лікується лише в лікарні. Спочатку проводиться хірургічне видалення вогнища запалення. Після операції пацієнту показана антибіотикотерапія. Також йому встановлюють дренажі, щоб повністю вивести токсини з організму. Прогноз лікування залежить від того, наскільки своєчасно було проведено операцію.Без лікування перитоніт вбиває людину через 4-6 днів після початку запалення. Тож за наявності перших підозрілих симптомів слід звертатися за медичною допомогою. Особливо слід розуміти, що довго терпіти біль у животі не можна ні в якому разі! Адже він часто вказує на небезпечну для людини патологію.
Чому перитоніт небезпечний?
Через запалення цілісність мембран поверхневих клітин очеревини руйнується. Це призводить до розширення судин, розвитку активного запалення та його швидкого розповсюдження. Через те, що в очеревині є багато нервових рецепторів, виникає спазм, кишечник починає повільно працювати, патогенні мікроорганізми виходять через його стінки, що лише посилює запалення. Імунноактивні клітини при цьому руйнують навколишні здорові клітини. Все це доволі швидко призводить до розвитку незворотних для організму наслідків і смерті людини.Профілактика перитоніту
Щоб не допустити перитоніт, слід:- уникати травм живота;
- вчасно виявляти та лікувати запальні процеси в органах шлунково-кишкового тракту.
Автор: Ольга Купріянова