Як проводиться трансплантація нирки?

Підготовка до операції з пересадки нирки
Трансплантацію нирки детально готує лікар та операційна бригада. Перед безпосереднім проведенням операції і пацієнт, і донор повинні бути проінформовані про усі можливі наслідки та дати письмову згоду на оперативне втручання.Якщо до пересадки пацієнту проводились процедури діалізу, його проведуть і перед самою операцією. За 8 годин до планової пересадки нирки необхідно відмовитися від прийому їжі.
Є ще ряд рекомендацій, індивідуальних для кожної конкретної історії хвороби. Підготовка до трансплантації – дуже відповідальний процес, який багато в чому відповідає за успіх операції.
Трансплантація нирки від живого донора
На сьогоднішній час медицина віддає перевагу пересадкам органів від живих, а не від померлих донорів. Якщо донором є родич пацієнта, то операцію проводять у плановому порядку. Людина, що є потенційним донором, повинна:- мати ту ж групу крові, що й пацієнт;
- бути здоровим.
- Медики отримують можливість правильно, без поспіху підготувати до операції і донора, і реципієнта. Це дозволяє звести до мінімуму ризики будь-яких ускладнень.
- Нирка від живого донора практично завжди нормально функціонує, здорова. Це підвищує шанси, що даний орган приживеться в новому тілі.
- Трупних органів завжди обмаль, в багатьох країнах світу існують законодавчі перепони з їх використання (в тому числі й в Україні). Тому трансплантація від живих донорів іноді стає єдино можливим варіантом.
Як проводиться пересадка нирки?
Під час трансплантації найчастіше береться ліва нирка донора, яка потім поміщається у праву частину клубової зони пацієнта. Операції проводяться одночасно і для донора, і для реципієнта: в операційній поруч працює дві бригади. Кінцем трансплантації є відновлення безперервності сечовивідних каналів.Нормальна робота пересадженої нирки повинна відмічатися лікарями уже за 5-10 днів після трансплантації. Донора виписують з лікарні на 2-3 день, реципієнта – на 7-10. Звісно, за умов нормального загоєння та приживання органу.
Можливі ускладнення після пересадки нирки
До проблем, які можуть виникнути, відносять:- кровотечу;
- утворення сечових свищів;
- потрапляння інфекції до рани;
- ниркову недостатність;
- відчуження (неприйняття організмом) донорської нирки.
Медицина на сьогоднішній день дійшла такого рівня розвитку, що більшість операцій з трансплантації нирки проходять успішно і помітно продовжують життя пацієнтів та підвищують його якість.
Читайте також: Трансплантація нирок та печінки: турецький досвід, представлений в Україні
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове