Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні причини пожовтіння шкіри

Основні причини пожовтіння шкіриПожовтіння шкіри або жовтяниця насамперед є частим явищем сере новонароджених. Однак поява даного стану в дорослих не є виключенням. Окрім того, жовтяниця може свідчити про розвиток ряду патологій організму. Яких саме? з'ясуємо далі.

Отже, жовтяниця — стан, що характеризується пожовтінням шкіри, слизових оболонок та очей (склер). Відмітимо, що порушення не являється основним захворюванням, а є лише симптомом певних патологій.
 
Жовтяниця може розвинутися в людей будь-якого віку. Однак новонароджені та літні люди мають найвищу ймовірність її розвитку.
 
Механізм розвитку жовтяниці полягає в продукуванні надмірної кількості білірубіну, пігменту, що утворюється в результаті розпаду еритроцитів у печінці. Відповідно рівень білірубіну підвищується, оскільки еритроцити природним чином розпадаються. Як правило, печінка фільтрує ці відходи з кровотоку.
При його надмірній кількості для перероблювання, білірубін може накопичуватися в організмі та викликати зазначені симптоми.

Які причини появи жовтяниці?

  1. Гепатит: запалення печінки, внаслідок інфекційного процесу, анемії, отруєння алкоголем та побічної дії певних ліків. Додатково наряду з пожовтінням шкіри у пацієнта виникатиме втома, втрата апетиту, нудота й блювання, свербіж шкіри.
  2. Жовтяниця новонароджених: стан є поширеним та зазвичай зникає самостійно.
  3. Рак підшлункової залози. 
  4. Алкогольна хвороба печінки: запалення печінки спричинене надмірним вживанням алкоголю упродовж тривалого часу. 
  5. Камені в жовчному міхурі: частково у хворого будуть виникати скарги на біль у животі, особливо після їди.
  6. Гострий панкреатит.
  7. Цироз.
  8. Побічні ефекти деяких ліків.

Характерні ознаки жовтяниці

Для перебігу жовтяниці характерне набуття шкіри та очей жовтого відтінку. У більш складних випадках білки очей набувають навіть оранжевого кольору. Додатково спостерігається темна сеча та блідий стілець.
 
Відповідно якщо за даним станом криється основне захворювання, можливі додаткові симптоми.
 
Не є виключенням, коли поява виключно жовтої шкіри свідчитиме про надлишок бета-каротину, антиоксиданту, який міститься в моркві, гарбузі. Зауважимо, що це не є причиною жовтяниці.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі лабораторних досліджень крові. Це дасть можливість встановити причину порушення. Додатково доцільними будуть інші діагностичні тести, зокрема:
  • УЗД, КТ;
  • тести функції печінки;
  • біопсія печінки. 
Відповідно до результатів отриманих досліджень та встановленої причини призначається й лікування.
 
У разі правильно проведеної терапії жовта шкіра, ймовірно, повернеться до нормального стану. Головне це вчасно звернутися за допомогою.
 
Додатково можливе проведення фототерапії, з метою виведення надлишку білірубіну. Переважно це помірні випадки жовтяниці. У складних випадках можливе навіть переливання крові.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм