Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми ожиріння печінки

Основні симптоми ожиріння печінкиНам відомо, що печінка дає можливість переробляти поживні речовини та фільтрувати шкідливі, що надходять з крові. Однак якщо в органі накопичується занадто багато жиру, це може призвести до запалення та своєю чергою ряду ускладнень.

Ожиріння печінки або стеатоз — це патологічний процес, що супроводжується накопиченням жиру в печінці. Відмітимо, що нормою вважається незначна кількість жирових накопичень на органі. 
 
В протилежному випадку ожиріння призводить до запалення печінки з наступним формуванням рубців та в критичних ситуаціях - печінкової недостатності.
При надлишку жиру в печінці та відсутності в анамнезі зловживання алкоголем лікар встановлює діагноз як неалкогольна жирова хвороба печінки. Існує два різних типи неалкогольної жирової хвороби печінки:
  1. Простий тип ожиріння печінки, для якого не характерне запалення та ураження клітин органу.
  2. Неалкогольний стеатогепатит, коли накопичення надлишку жиру в печінці супроводжується запаленням. 
У тому випадку, якщо при розвитку стеатозу відбувається надмірне споживання алкоголю діагностується алкогольна жирова хвороба печінки.

Які фактори ризики ожиріння печінки?

  1. Зайва вага або стрімке схуднення.
  2. Цукровий діабет 2 типу.
  3. Віковий фактор (ризики збільшуються з віком).
  4. Апное сну.
  5. Високий рівень холестерину.
  6. Гіпертонія.

Основні симптоми

Клінічна картина залежатиме від стадії розвитку ожиріння печінки. Тобто це означає, що хвороба прогресує. 
На початковому етапі симптоми будуть відсутніми, адже у печінці хоч і накопичується жир, але при відсутності прогресу негативних наслідків це немає.
 
При стадії стеатогепатиту на додаток до надлишку жиру виникатиме запалення в печінці. Надалі внаслідок постійного запального процесу формуються рубці, що діагностується як фіброз печінки.

Найважчою та незворотною стадією вважається цироз печінки, коли орган не в змозі функціонувати. До проявів цирозу можна віднести втрату ваги, біль у животі, слабкість, жовтяницю, свербіж шкіри та набряк ніг.

На тлі виниклого захворювання хворий може відчувати додатково загальну слабкість, дискомфорт або больові відчуття у верхній правій частині живота.

Діагностика та тактика лікування

Діагностувати жирову дистрофію печінки лікар може на основі історії хвороби, фізикального огляду та ряду діагностичних тестів, а саме:
  • лабораторного дослідження крові (перевірка печінкових ферментів — АЛТ, АСТ);
  • УЗД;
  • КТ та МРТ;
  • біопсії печінки з метою встановлення тяжкості захворювання.
Специфічного лікування проти ожиріння печінки не існує. Тому не варто “в гарячці” купувати всі можливі лікарські препарати. У багатьох випадках зміни способу життя можуть допомогти повернути назад ранні стадії жирової хвороби печінки. Насамперед це відмова від алкоголю, уникання лікарських препаратів, що впливають негативно на печінку, корекція маси тіла та правильне харчування.
 
Також не варто забувати про вакцинацію проти гепатиту А та В, оскільки деякі вірусні інфекції можуть пошкодити печінку.
При розвитку ускладнення цирозу печінки, лікар може порекомендувати додаткові методи лікування, такі як медикаменти або хірургічне втручання.
 
Запам'ятайте, що якщо не лікувати жирове захворювання печінки воно може прогресувати до запалення, фіброзу та цирозу. Цироз своєю чергою підвищує ризик раку печінки та печінкової недостатності, які становлять загрозу для життя.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм