Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми опущення органів тазу

Основні симптоми опущення органів тазуОпущення органів тазу є досить поширеною проблемою, на жаль про яку все ще стараються мовчати та соромляться. 

Пролапс тазових органів – це стан, який виникає, коли один з органів таза випинається або вдавлюється в інший орган. Це є досить поширений стан, особливо у жінок які завершили менопаузу. Він може вражати органи малого таза, включаючи пряму кишку, сечовий міхур, матку, кишківник або піхву.

Виділяють кілька типів пролапсу тазових органів, включаючи:
  1. Цистоцеле (сечовий міхур впирається в піхву).
  2. Опущення матки (опущення, яке відбувається, коли матка штовхається в піхву).
  3. Ентероцеле (випадіння, яке виникає, коли тонка кишка впинається в піхву).
  4. Ректоцеле (тип пролапсу тазових органів, який, швидше за все, пов’язаний із запором).
Механізм розвитку пролапсу полягає в слабкості тазового дна або надмірного тиску на нього, що призводить до зміщення органів у тазу. В нормі ж ці органи утримуються м’язами та сполучними тканинами тазового дна, що слугують так званим «гамаком». 

Характерні ознаки

  1. Відчуття тиску в тазі та піхві.
  2. Опуклість тканини у піхві, яка відчувається або стає помітною.
  3. Утруднене сечовипускання або гостра потреба у ньому.
  4. Під час кашлю, чханні чи сміху можливе витікання сечі.
  5. Проблеми зі статевим актом.
  6. Кров’янисті виділення з піхви.
Відмітимо, що клінічна картина залежатиме від локалізації порушення та його тяжкості. У більш важких випадках орган випирає на інший орган або за межі тіла. Так вони можуть виходити за межі піхви та спричиняти опуклість.

Основні причини

У більшості випадків пролапс тазових органів пов'язаний з віком, після менопаузи, коли рівень гормону естрогену в організмі змінюється. Гормональні зміни спричиняють розтягнення зв’язок тазового дна та зсув органів. 

Жінки, які мали вагінальні пологи, багатоплідну вагітність або чиї немовлята народилися з великою вагою, мають вищий ризик пролапсу.

Не є виключенням коли жінка може народитися зі слабкою сполучною тканиною, що робить її більш сприйнятливою до пролапсу.

Також більшим ризикам порушення піддаються жінки з надмірною вагою.

Тобто все, що створює підвищений тиск у черевній порожнині, може призвести до пролапсу тазових органів.

Діагностика та тактика лікування

Лікар встановить діагноз на основі виниклих симптомів та фізикального огляду. До прикладу, він може попросити пацієнтку покашляти, щоб побачити повний ступінь пролапсу в стані напруження та спокою. Додатково можливе проведення функціональних тестів сечового міхура та візуалізаційні тести (МРТ).

На початковому етапі розвитку пролапсу можливо обмежитися консервативними методами лікування, надавши перевагу фізіотерапії тазового дна. Також при цьому важливо уникати закрепів, підіймання тяжких предметів та полегшити хронічний кашель.

Інші методи лікування можуть включати розміщення песарію, який вставляється у піхву та підтримує вагінальні тканини, зміщені внаслідок пролапсу. 

При складному перебігу порушення можливе проведення оперативного втручання. 

Пролапс тазових органів це не та проблема з якою потрібно миритися та жити. Сьогодні доступні різні варіанти лікування, які допоможуть позбутися проблеми.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм