Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми поліпів шийки матки

Основні симптоми поліпів шийки маткиНагадаємо, шийка матки з'єднує порожнину матки та верхню частину піхви. Функція шийки матки полягає в забезпеченні так званого проходу для сперми для запліднення яйцеклітини та створення умов (розширення та витончення) при пологах для проходження дитини через родові шляхи.

Поліпи шийки матки — це патологічний стан, що характеризується появою невеликих продовжених утворень. Вони ростуть на шийці матки та досить часто не викликають жодних симптомів. Зовні вони мають вигляд довгуватих (у формі сльози) червоних, фіолетових або сірих утворень, які виступають із шийки матки. До деяких поліпів прикріплена довга тонка ніжка.

Розрізняють два типи поліпів шийки матки - ектоцервікальні та ендоцервікальні. Так ектоцервікальні поліпи формуються із зовнішнього поверхневого шару клітин на шийці матки. Тоді як ендоцервікальні виникають із залоз шийки матки, і вони є найпоширенішим типом поліпів.

Дані пухлини зазвичай є доброякісними, і рідко спричиняють рак шийки матки. Однак ризики існують. Відзначимо, що у більшості випадків рак шийки матки спричинений вірусом папіломи людини (ВПЛ), який також є причиною генітальних бородавок.

Характерні ознаки

  1. Вагінальні виділення у вигляді білого або жовтого слизу.
  2. Аномально рясні менструації. 
  3. Поява кров’янистих виділень після статевого акту, між менструацією, після менопаузи.
Важливо розуміти, що не завжди при наявності поліпів клінічна картина буде вираженою. Однак поява вищевказаних симптомів також може свідчити про розвиток злоякісного процесу. Тому регулярні огляди у лікаря гінеколога повинні завжди бути присутніми.

Основні причини 

Достеменно невідомо, що саме є причиною появи поліпів шийки матки. 

Спеціалісти ж пов’язують це з декількома можливими факторами:
  • високий рівень естрогену (жіночого статевого гормону);
  • хронічний запальний процес шийки матки, піхви або матки;
  • закорковані кровоносні судини матки.
Відмітимо, що вірус папіломи людини (ВПЛ), герпес, бактерії та дріжджові інфекції також можуть сприяти зростанню поліпів шийки матки.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі фізикального (гінекологічного) огляду органів малого таза. 

Додатково береться біопсія поліпів для наступного лабораторного дослідження та проводиться УЗД. 

Щодо тактики лікування, то поліпи які не викликають симптомів не потребують видалення. 

За наявністю показань процедура з видалення поліпів є досить простою. Це можливо досягти за допомогою застосування рідкого азоту, електрокаутеричної абляції  чи лазерної хірургії. 

Якщо поліп великий, лікар може порекомендувати видалити його в операційній за допомогою місцевої або загальної анестезії.

Надалі важливо розуміти, що наявність в анамнезі поліпів збільшує ризики їх повторної появи. Тому регулярні огляди у гінеколога та аналізи Папаніколау, допомагають виявити будь-які утворення на ранніх стадіях їх розвитку.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм