Анкілозуючий спондиліт: ранні прояви ураження суглобів хребта

Оскільки ураження зазнають суглоба хребта, це небезпечно появою тривалих больових відчуттів. Оскільки анкілозуючий спондилоартрит є прогресуючим захворюванням, це означає, що з часом воно погіршиться і може призвести до інвалідності. Також це хронічний стан, тому лікування не існує.
За статистичними даними більшість випадків захворювання припадають на чоловіків.
Характерні ознаки
1. Погана постава.
2. Ранкова скутість.
3. Біль у спині, який посилюється під час відпочинку або бездіяльності та, як правило, полегшується під час фізичної активності або вправ.
4. Задишка.
5. Зменшення апетиту та втрата ваги.
6. Швидка стомлюваність.
7. Анемія.
Симптоми анкілозуючого спондиліту різноманітні та можуть характеризуватися спалахами симптомів, які чергуються з періодами майже повної їх відсутності.
Відзначимо, що анкілозуючий спондиліт може вражати й інші частини тіла. Так можливий розвиток запалення кишківника чи очей, ураження серцевого клапана тощо.
Основні причини
1. Спадковий фактор, тобто розвиток захворювання у когось з родини.
2. Віковий фактор (симптоми часто з’являються у віці від 20 до 40 років).
3. Наявність в анамнезі хвороби Крона чи виразкового коліту, а також псоріазу.
Загалом анкілозуючий спондилоартрит є аутоімунним захворюванням, яке виникає, коли імунна система атакує тіло замість того, щоб захищати його.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі детального вивчення анамнезу, фізикального огляду та ряду діагностичних тестів, серед яких МРТ, рентгенографія, лабораторні дослідження крові.
На сьогодні не існує ліків проти анкілозуючого спондиліту. Однак призначене лікарем лікування може допомогти впоратися з болем та запобігти інвалідності.
Терапія залежатиме від прогресування та тяжкості стану та може включати призначення нестероїдних протизапальних, кортикостероїдів, біопрепаратів. Лікар також може призначити хворобо-модифікуючі протиревматичні препарати, які уповільнюють процес захворювання в організмі.
У випадку якщо колінні або тазостегнові суглоби зазнали суттєвого ураження можливе проведення оперативного втручання по заміні суглоба. Також пацієнтам із поганою поставою через зрощені кістки може знадобитися остеотомія (розріз та вирівнювання кісток хребта).
Додатково полегшити перебіг симптомів допоможуть щоденні вправи, плавання, йога. Ці вправи можуть бути частиною цілісного плану лікування, який включає медикаментозні препарати та фізіотерапію.
Загалом дотримання лікування в поєднанні зі здоровим способом життя можуть допомогти відстрочити або сповільнити прогресування захворювання.