Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Тонометры

Метеозалежність: як зміна погоди впливає на організм?

Метеозалежність: як зміна погоди впливає на організм?Дуже часто ми можемо стикнутися зі скаргами типу: “я такий через погоду” або “я дуже сильно залежу від погоди, адже маю метеозалежність”. Однак чи дійсно існує дане порушення у медичній термінології та які скарги виникатимуть у людини при різкій зміні погодних умов? З'ясуємо далі. 

В першу чергу спеціалісти відмічають, що та метеозалежність яка представлена серед населення є нічим іншим як міфом. Існує безліч досліджень, що вказують на те, що зв'язок між зміною погоди та появою головного болю, болю в суглобах - у більшості випадків відсутній. При цьому дуже часто при зміні погоди упускають ті фактори, які дійсно могли спричинити погіршення самопочуття, наприклад поганий сон, що викликає перепади артеріального тиску та головний біль. 
 
Також не виключають розвиток так званого “ефекту ноцебо”, коли певний тригер (що по суті не є тригером) має негативний вплив на стан пацієнта внаслідок того, що людина впевнена в його реальному негативному впливі. 
 
Однак 100% стверджувати, що метеозалежності не існує не варто. Дійсно є певний тип людей які мають реакцію на різку зміну погоди. Насамперед це пацієнти з хронічним болем та мігренню, захворюваннями серцево-судинної системи, артритом. Тобто погода виступає як зовнішній фактор, що діє на організм та провокує ті симптоми, що є наслідком певних патологічних процесів. 

Залежність артеріального тиску від атмосферного

Стан наших судин та відповідно реакція на зміни погодних умов також мають тісний зв'язок. Так організм реагує зміною артеріального тиску при зміні атмосферного. 
Так при погіршенні погодних умов АТ знижується, аби судини попросту не розірвалися. Відповідно при підвищенні атмосферного тиску - підвищується й АТ, аби нашим судинам було комфортніше. Для людей, що не мають в анамнезі захворювання серцево-судинної системи дані зміни проходять непомітно, відповідно дискомфорт виникає при патологіях судин та серця. 
 
Тому так важливо бути завчасно підготовленим до появи можливих ускладнень. Як гіпотонікам, так і гіпертонікам необхідно контролювати показники АТ, за допомогою тонометру. Відмітимо, що придбати прилад Ви зможете в медичному маркеті ITMED. Також після обстеження у лікаря доцільним буде приймати гіпотензивні препарати (при високому АТ) як метод профілактики, насамперед гіпертонічного кризу. Так вони забезпечуватимуть накопичувальний ефект, і при різких перепадах температур не прийдеться приймати великі дози лікарських засобів. 
 
Також до профілактики стрибків АТ належить дотримання збалансованого харчування, загартовування, заняття спортом, одягання відповідно погодним умовам. 

Чи можливо боротися з метеозалежністю і як?

Звісно, що вплив холодного повітря або різкий перепад температур так чи інакше може спричинити розвиток певних захворювань. Наприклад сухе холодне повітря має безпосередній вплив на стан слизової носа, що створює можливість безбар'єрного потрапляння вірусів до організму.
 
Тому аби забезпечити задовільний стан судин, що насамперед пов'язано з реакцією на різки погодні зміни - дотримуйтеся здорового способу життя:
  • правильне харчування та контроль маси тіла;
  • дотримання рекомендацій лікаря та регулярне приймання лікарських засобів при їх необхідності;
  • дотримання гігієни сну: тривалість сну повинна складати 7-8 годин. Також необхідно налаштувати свій організм на сон та пробудження в один і той же час;
  • оскільки жителі міст більш чутливі до погодних змін, старайтеся більше гуляти виходячи із зони свого комфорту;
  • регулярні помірні фізичні навантаження.
В першу чергу при появі тривалого головного болю або інших нетипових дискомфортних симптомів зверніться до лікаря. Адже не завжди погіршення самопочуття може бути пов'язане з метеозалежністю.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники