Синусит: основні прояви інфекції носових пазух

Інфекції носових пазух, викликані грибком, зазвичай є більш серйозними, ніж інші форми синуситу. Їх поява більш імовірна при ослабленій імунній системі.
Даний стан супроводжуватиметься головним болем та болем у носових пазухах, відчуттям тиску.
Залежно від тривалості синуситу розрізняють його гостру форму (триває менш ніж 4 тижні), підгостру (розвиток інфекції займає від 4 до 12 тижнів) та рецидивуючу гостру (триває не більше тижня та виникає понад 4 разів упродовж року).
Якщо інфекція триває понад 12 тижнів діагностують хронічний синусит.
Основні причини
- Патогенні збудники (віруси, бактерії, гриби).
- Поліпи.
- Алергічна реакція.
- Слабкість імунної системи.
- Новоутворення носа.
- Викривлення носової перегородки.
Характерні ознаки
- Больові відчуття та підвищена чутливість в обличчі.
- Закладеність носа.
- Виділення з носової порожнини (жовтого, зеленого чи каламутного характеру).
- Біль або тиск у пазухах (під очима та за носом).
- Синусовий головний біль.
- Кашель, біль в горлі внаслідок стікання слизу в горло та його подразнення.
- Лихоманка.
- Неприємний запах з рота.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі даних анамнезу з наступним проведенням діагностичних тестів: ендоскопія, КТ, біопсія, перевірка на алергію.
Тактика лікування залежатиме від тяжкості перебігу інфекції та її тривалості.
Загалом терапія призначена лікарем включатиме назальний протинабряковий спрей, антигістамінні препарати, знеболювальні, розріджувачі слизу.
За показаннями, а точніше при бактеріальній інфекції яка триває понад 10 днів без поліпшення симптомів, призначається антибактеріальна терапія. Також можливе призначення кортикостероїдів.
Оперативне втручання буде доцільним для лікування структурних проблем, наприклад поліпів.
Не є виключенням, коли інфекції носових пазух, які часто трапляються, можуть бути наслідком основного захворювання.
Додатково в домашніх умовах варто подбати про своє самопочуття вживаючи достатню кількість води, зволожуючи повітря в приміщенні, більше відпочиваючи.
Знизити ризики розвитку синуситу можливо дотримуючись гігієни рук, відмовившись від куріння, в тому числі й пасивного. Також створити безпечне оточення в домівці чи офісі можливо за допомогою бактерицидного рециркулятора. Даний прилад забезпечує 99% знищення патогенних збудників в ділянці свого впливу. Окрім того, на відміну від бактерицидних ламп, рециркулятор є безпечним для людей та тварин безпосередньо при роботі. Ознайомитися детальніше з «дезінфектором» повітря можливо в медичному маркеті ITMED.
Важливо розуміти, що синусова інфекція може як покращитися сама по собі, так і погіршитися. Тому краще звернутися за консультацією до лікаря.