Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми розвитку пухлини сальника

Основні симптоми розвитку пухлини сальникаПитання ураження сальника є не дуже поширеним, але роль даної тканини є набагато більшою. Так сальник складається з клітин мезотеліального походження, а його функція полягає в сприянні васкуляризації, прискореному загоєнню та обмеженню інфекції в черевній порожнині. Тобто сальник відіграє роль так званого “поліціянта”, який поширюється на кожен орган черевної порожнини, накриває ділянки запалення, діючи як пов’язка для сприяння загоєнню, коли виникає інфекція.

Однак ці дії також можуть призвести до патологічних змін, таких як утворення пухлини сальника. Про що детальніше з'ясуємо далі.
 
Насамперед відзначимо, що сальник являється видом вісцеральної жирової тканини, яка локалізується перед органами черевної порожнини у вигляді так званого фартуха. Також тканина з’єднується із селезінкою, шлунком, підшлунковою залозою та товстою кишкою. Його називають ще депо вісцерального жиру та енергетичних клітин, які на жаль можуть спричинити швидке розмноження ракових клітин.
 
Усі первинні пухлини сальника є спорадичними й зазвичай злоякісними. До прикладу первинних новоутворень можна віднести фібросаркому, ліпосаркому, лейоміому, фіброму та ін. Ці пухлини утворюються з різних елементів, з яких складається сальник, таких як жирова тканина, судини та лімфатична тканина.

Частим явищем насамперед є метастатичні ураження. Тобто надзвичайно рідко пухлина починається в сальнику. Переважно в осіб з раком яєчників або шлунка патологічний процес поширюється на жирову тканину. Відповідно при розвитку раку сальника, план лікування включатиме операцію з видалення ракових клітин.

Фактори ризику

За статистичними даними більшість випадків раку сальника припадає на вікову категорію 50+. При цьому деякі види пухлин дещо частіше зустрічаються у чоловіків, ніж у жінок.
Стосовно причини розвитку раку, то вона достеменно невідома. Загалом рак розвивається, коли клітини тіла не ростуть або не руйнуються, як зазвичай. До факторів, які підвищують ризики раку, включають:
  • вплив навколишнього середовища (дим, хімічні речовини);
  • сімейний анамнез (коли хтось із членів родини хворів на рак);
  • генетичні зміни (мутації);
  • спосіб життя, від вживання алкоголю, дієти з низьким вмістом клітковини до малорухомого способу життя. 

Клінічна картина

Первинні пухлини сальника здебільшого протікають безсимптомно. При цьому у більшості пацієнтів виникають скарги на:
  • дискомфорт в животі;
  • закреп;
  • пальпаторно відчувається утворення в животі, яке зазвичай є рухливе;
  • нудоту;
  • раннє відчуття насичення їжею;
  • втрату ваги.
Не є виключенням додаткового розвитку метеоризму, болю у животі, блювання, лихоманки.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі ряду діагностичних тестів: КТ, МРТ, УЗД.
 
Тактика лікування буде залежати від типу пухлини та стадії її поширення. Однак у будь-якому випадку лікар буде рекомендувати оперативне втручання з видалення сальника, як повністю, так і в межах здорових клітин з видалення виключно пухлини. Додатково можливе проведення хімієтерапії, променевої терапії. Якщо розвинувся рак яєчників, який поширився на сальник, ймовірно, доведеться провести операцію по їх видаленню.

Немає гарантованого способу запобігти будь-якому раку, включаючи рак сальника. Однак дотримання здорового способу життя вносить свої позивні моменти:
  • корекція маси тіла;
  • здорове харчування;
  • активний спосіб життя;
  • обмеження споживання обробленого м’яса та алкоголю;
  • відмова від паління.
Успіхи лікування раку сальника будуть залежати від стадії та розміру новоутворення. Відповідно чим раніше буде діагностовано рак сальника, тим вищі шанси на хороший результат.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм