Гемангіома: основні причини доброякісного новоутворення
Гемангіоми являються тими новоутвореннями, що мають доброякісний характер. Однак розберемо детальніше чи можуть вони нести загрозу здоров'ю внаслідок їх проростання.
Гемангіома - це доброякісне новоутворення, яке формується з тканини, що вистилає кровоносні судини (ендотелію). В залежності від структури пухлини розрізняють капілярну, венозну, артеріальну, кавернозну або комбіновану гемангіоми.
Гемангіома найчастіше виникає у дитячому віці та може бути вродженою. Хоча не є виключенням й набута форма патології, тобто її поява у дорослих.
Механізм розвитку полягає в тому, що дрібні судини формуються в клубок, які зовні ми спостерігаємо як червону пляму, що може виступати над рівнем шкіри. Розміри гемангіоми можуть бути різними, тим паче, що новоутворення має схильність до стрімкого росту. Відмітимо, що формування пухлини може відбуватися не тільки на шкірі, але й у внутрішніх органах, м'язах, підшкірній клітковині, кістках.
Які фактори впливають на формування гемангіоми?
Наразі основної причини, що може викликати розвиток гемангіоми не встановлено. Однак у більшості випадків появу новоутворення пов'язують зі спадковістю, порушеннями при розвитку плоду, патологіями судин, захопленням засмагою або гормональними порушеннями.
Основні прояви гемангіоми
Гемангіома найчастіше локалізується на обличчі, шиї або грудях з можливим досяганням значних розмірів. Вона має вигляд звичайної родимки червоного або бордового кольору, яка виступає над шкірою. На дотик гладка та значно тепліша за інші ділянки тіла.
Відмітимо, що в дитячому віці гемангіома може як самостійно зникнути, так і розвиватися у зворотному напрямку, тобто зменшуватися у розмірах. Інколи на їх місці можливе утворення рубців.
У тому випадку, якщо спостерігається понад п'яти гемангіом на видимих ділянках тіла, висока ймовірність їх розміщення й у внутрішніх органах.
Щодо інших типів гемангіом, то, наприклад при розташуванні судинного утворення в тілі хребців з наступним його розростанням виникає стиснення спинного мозку. Такі агресивні гемангіоми супроводжуватимуться больовими відчуттями.
Це ж стосується і розвитку гемангіоми печінки, чим більший розмір, тим інтенсивніші симптоми у вигляді скарги на постійний біль.
Тактика
Більшість спеціалістів стверджують, що гемангіоми не несуть ризики переродження у злоякісну пухлину та не мають негативний вплив на стан внутрішніх органів, відповідно проведення їх видалення є індивідуальним питанням. Звісно, що у випадку постійного травмування, впливу сонячного проміння, тертю або естетичного дискомфорту обговорюватиметься варіант видалення гемангіоми. Також одним із показанням до операції є її ріст та схильність судин, що уражені пухлиною до тромбоутворення.
Метод видалення пухлини буде залежати від її складності, локалізації та розмірів (радіохвильовий метод, застосування лазера, традиційний хірургічний метод). Однак в усіх випадках відбувається повне її видалення. Наприклад, при гемангіомах що мають глибоке розміщення або великі розміри попередньо проводиться перев'язка артерій, які живлять пухлину.
Проблема появи новоутворень завжди є актуальною. Особливо у випадках встановлення характеру пухлини - доброякісна чи злоякісна. Відповідно, що не варто самостійно проводити діагностування та відтягувати візит до лікаря. Пройдіть діагностику вчасно!