Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми аутоімунного ураження щитоподібної залози

Основні симптоми аутоімунного ураження щитоподібної залозиХвороба Грейвса – це патологічний стан аутоімунного характеру, що супроводжується ураженням щитоподібної залози.

Хвороба Грейвса є однією з найпоширеніших форм гіпертиреозу, стану коли щитоподібна залоза продукує надмірну кількість гормонів в організмі.

Механізм розвитку порушення полягає в продукуванні імунною системою антитіл. Ці антитіла або відомі як тиреостимулюючі імуноглобуліни прикріплюються до здорових клітин щитоподібної  залози. Це може спричинити надмірне вироблення гормонів з наступним негативним впливом на більшість процесів організму.

Хворобою Грейвса може захворіти будь-хто. Але вона частіше зустрічається у жінок старше 30 років.

Характерні ознаки 

Початок симптомів хвороби Грейвса зазвичай поступовий, часто розвивається протягом кількох тижнів або місяців.
  1. Прискорене серцебиття (тахікардія).
  2. Тремор рук.
  3. Підвищена чутливість до тепла.
  4. Безпричинне зменшення маси тіла. 
  5. Швидка стомлюваність. 
  6. Порушення сну.
  7. М'язова слабкість.
  8. Набряк щитоподібної залози.
  9. Порушення менструального циклу.
  10. Труднощі з вагітністю.
  11. Еректильна дисфункція.
Можна відзначити, що хвороба Грейвса та гіпертиреоз мають багато спільних симптомів.

При цьому стані хворий може помітити зміни зі сторони шкіри, а саме гіперемію, потовщення шкірного навколо гомілок або на верхній частині стоп. До патологічного процесу може залучитися і зір. Це діагностуватиметься, як офтальмопатія Грейвса. Цей стан розвивається, коли імунна система починає атакувати тканини та м’язи ока, внаслідок чого очні яблука набрякають та запалюються. Це запалення може призвести до втягування повік, через що очі здаються збільшеними та опуклими. Додатково очі стають чутливими до світла, зір стає розмитим з приєднанням відчуття тиску та больових відчуттів. 

Основні причини

Як зазначалося вище захворювання є аутоімунним.
 
Але спеціалістам ще не вдалося чітко встановити причину хвороби Грейвса або визначити, хто її провокує.

Кілька різних факторів можуть вплинути на шанс розвитку хвороби Грейвса:
  • спадковий фактор;
  • стрес;
  • вік (захворювання зазвичай розвивається у людей молодше 40 років);
  • куріння;
  • стать;
  • наявність в анамнезі аутоімунного захворювання (наприклад, цукровий діабет 1 типу, ревматоїдний артрит, хвороба Крона).

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі лабораторних досліджень крові, УЗД щитоподібної залози. Також необхідно буде провести фізикальний огляд та зібрати детальний анамнез.

Пацієнти з хворобою Грейвса можуть отримати декілька варіантів лікування. Серед них антитиреоїдні препарати, терапія радіоактивним йодом та хірургічне втручання на щитоподібній залозі.

Операція рекомендується , якщо попередні методи лікування не допомогли або якщо існують підозри стосовно розвитку раку щитоподібної залози.

Лікарі також можуть рекомендувати операцію, якщо жінка вагітна та не може приймати антитиреоїдні препарати. У цьому випадку операція відтерміновується до другого триместру через ризик викидня.

Якщо операція необхідна, лікар видалить всю щитоподібну залозу. Це усуне ризики повернення гіпертиреозу. Після цього пацієнтові знадобиться постійна замісна терапія гормонами щитоподібної залози. 

Хвороба Грейвса є хронічним станом. Однак правильне підібране лікування допоможе контролювати рівень гормонів щитоподібної залози.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм