Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні причини утворення жиру в області живота

Основні причини утворення жиру в області живота Жир, який накопичується в області живота називається вісцеральним. Його особливістю є те, що позбавитися даний тип жирових накопичень досить складно. Чому саме утворюється «рятівний круг» та як його позбутися обговоримо далі. 

В нормі організм зазвичай контролює споживання та витрату енергії, що забезпечується гормональними сигналами, які спонукають їсти або сигналізують про ситість. Це складний біохімічний механізм зворотного зв'язку мозку та ключових органів. Звісно деякі рівні вісцерального жиру є здоровими та допомагають захистити ваші органи. Однак його надмірна кількість може бути небезпечною для здоров’я.

Насамперед відзначимо, що вісцеральний жир є серйозною метаболічною проблемою, яку на жаль часто не пов’язують з різними захворюваннями. Насамперед це ураження серцево-судинної системи, органів шлунково-кишкового тракту, рівнем глюкози в крові. Саме тому його іноді називають «активним жиром», оскільки він може активно підвищувати ризик серйозних проблем зі здоров’ям. Поява такого типу зайвої ваги є вже приводом обстежитись та з’ясувати, що відбувається всередині. 
 
Характерною особливістю вісцерального жиру є його накопичення не підшкірно, а у внутрішньочеревній порожнині, включаючи шлунок, печінку та кишківник. Ця маса оточує органи, та при надлишку стискує їх, впливаючи на функціонування.

Характерні ознаки

Зростаючий живіт є найбільш очевидною ознакою вісцерального жиру, але це також може вказувати на підшкірний жир. Спеціалісти відмічають, що наявність живота більше «яблукоподібної», ніж «грушоподібної», може бути більше проявом вісцерального жиру.

Основні причини

  1. Генетичний фактор. 
  2. Депресивний стан.
  3. Ожиріння.
  4. Серцево-судинні захворювання.
  5. Цукровий діабет 2-го типу.
  6. Порушення сну та апное.
  7. Аутоімунні захворювання.
  8. Неправильне харчування зі споживанням вуглеводів та жирної їди та малорухомий спосіб життя.
  9. Стрес. 

Діагностика  та тактика лікування

Виміряти жир в організмі лікарі можуть декількома методами, від вимірювання талії, визначення співвідношення талії до стегон до індексу маси тіла. Єдиним способом остаточно діагностувати вісцеральний жир є КТ або МРТ. Однак це дорогі та трудомісткі процедури.
 
При великій кількості жиру на животі слід спочатку звернутися до ендокринолога, оскільки він впливає на регуляцію апетиту, і впоратися самостійно буде дуже складно – висока ймовірність сильного голоду. А підвищений рівень інсуліну сприяє легкому і швидкому перетворенню калорій, що надходять, в жир. Виходить замкнене коло. 

Основою позбавлення вісцерального жиру звісно є харчування. Пацієнтові необхідно будувати свій щоденний раціон базуючись на наступних рекомендаціях:
  • Виключення цукру та рафінованої їди.
  • Відмова від постійних перекусів.
  • Відмова від алкоголю.
  • Зосередження на жирах, білках та некрохмалистих овочах.
Додатково потрібно ввести будь-які фізичні навантаження. Оскільки вони роблять клітини толерантними до глюкози, завдяки чому інсуліну потрібно менше.
 
Зменшення рівня стресу за допомогою відпочинку чи медитації впливає на рівень кортизолу, який при високому рівні заважає контролювати апетит й відповідно рівень інсуліну. 

А от сон та його якісність це контролер вісцерального жиру на гормональному рівні. Дуже важлива регуляція антагоністів «інсулін – гормон росту», «мелатонін – серотонін».

Загалом взяття під контроль інсуліну, допомагає організму перестати запасати жир та почати його використовувати. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм