Основні причини постійного голоду
На перший погляд, може здатися, що постійний голод є ознакою прискореного метаболізму. Однак це помилкове твердження. А про те, яка проблема криється за цим відчуттям ми поговоримо далі.
Поліфагія (гіперфагія) - це порушення, що являє собою надмірний голод на постійній основі.
Відмітимо, що поліфагія відрізняється від підвищеного апетиту, який ми, наприклад можемо відчувати після фізичної активності. Адже дане порушення не зникає після прийому їди, навіть якщо порція буде набагато більшою.
Характерні ознаки
Спочатку може бути важко відрізнити поліфагію від переїдання, оскільки обидва стани включають акт перенасичення їжею. При поліфагії у пацієнта можуть виникнути інші симптоми, які можуть свідчити про основне захворювання, внаслідок якого й відчувається постійний фізичний голод. Ці інші симптоми можуть включати надмірну спрагу, втрату ваги, шлунково-кишкові симптоми або надмірну сонливість.
Переїдання ж супроводжується окремими епізодами неконтрольованого прийому їди, які можуть не бути пов’язані з почуттям фізичного голоду.
Основні причини
- Гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові). Наряду з поліфагією у такому випадку пацієнта турбує головний біль та запаморочення, коливання настрою, пітливість та ін.
- Гіпертиреоз (надмірне продукування гормонів). До основних проявів захворювання можна віднести втрату ваги, роздратованість, випадіння волосся.
- ПМС, що пов'язано з коливання рівня гормонів.
- Вплив стресового фактора, що характеризується продукуванням гормону кортизолу та як наслідок появи відчуття голоду.
- Режим харчування: нездорова їда викликає швидке настання голоду майже одразу після її прийому, що пов'язано з відсутністю в ній поживних речовин.
- Цукровий діабет: поліфагія це один із трьох основних симптомів діабету, разом з полідипсією (підвищена спрага), поліурією (часте, надмірне сечовипускання). Так при неконтрольованому ЦД, коли рівень глюкози в крові залишається аномально високим, внаслідок дефіциту інсуліну, або через резистентність до інсуліну, організм не може перетворювати їжу, яка споживається, в енергію. Відповідно цей брак енергії викликає посилення голоду.
- Побічні дії ліків (наприклад, кортикостероїди, антидепресанти).
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу та безпосередньо причини виникнення гіперфагії відбувається на основі збору анамнезу та додаткового проведення лабораторного дослідження крові, сечі та ін.
Лікування буде зосереджено на терапії основної причини поліфагії. Так більшість станів, які можуть викликати постійне відчуття голоду, такі як ЦД, гіпертиреоз та передменструальний синдром, можна лікувати за допомогою ліків. Додатково рекомендоване правильне харчування та фізична активність, що допоможе не тільки контролювати почуття голоду, але й бути корисним для лікування основного захворювання.
У тому випадку коли тригером порушення виступає психічний фактор (депресія, постійний стрес), лікар направляє пацієнта до психотерапевта для наступного обирання відповідного лікування (когнітивно-поведінкова терапія, антидепресанти).
Враховуючи, що основною ознакою поліфагії є надмірний голод, який не зникає, варто при появі симптому одразу звернутися до лікаря для визначення того, чи є голод симптомом діабету або іншого захворювання.
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Гіпотиреоз: основні симптоми гормонального порушення
- Підвищення рівня прогестерону: симптоми гормонального порушення
- Предіабет: як вчасно зупинити розвиток цукрового діабету?
- Синдром Вольфрама: причини одночасного розвитку цукрового діабету, глухоти та сліпоти
- Цукровий діабет у людей молодого віку: основні причини