Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Підвищення рівня прогестерону: симптоми гормонального порушення

Підвищення рівня прогестерону: симптоми гормонального порушення Прогестерон являє собою гормон, який відповідає за підготовку ендометрію (оболонки, що вистилає матку) до вагітності. Рівень прогестерону підвищується після овуляції, тобто виходу яйцеклітини з яєчників. 

Відповідно високий рівень гормону зазвичай пов’язаний з періодом безпосередньо перед менструацією або під час вагітності.
 
Надалі якщо жінка не вагітніє рівень прогестерону знижується з наступним розвитком менструації. А у разі настання вагітності - рівень гормону продовжує стимулювати організм, щоб забезпечити живлення кровоносних судин для необхідного зростання плоду. Якщо вагітність багатоплідна, прогестерон в організмі стає ще вищим.
 
Тобто, можна зробити висновок, що розглянутий статевий гормон відіграє вирішальну роль у менструальному циклі та збереженні вагітності – двох найважливіших аспектах здоров’я жінки. 
 
Однак навіть такий важливий елемент при продукуванні у надмірній кількості може спричинити шкоду. Відмітимо, що даний стан може виникати й при певних патологічних процесах в органах малого таза. Наприклад, при кістах яєчників, захворюваннях надниркових залоз або раку яєчників.

Які симптоми характерні при високому рівні прогестерону?

Симптоми високого рівня прогестерону інколи досить важко визначити, оскільки часто їх поява пов'язується жінкою з менструацією або вагітністю.
 
До прикладу, у жінки виникають наступні скарги:
  • набряк та підвищена чутливість грудей;
  • здуття живота;
  • тривожність;
  • втома та депресивний стан;
  • низьке лібідо (статевий потяг);
  • збільшення маси тіла.

Що може бути причиною гормональних змін?

Підвищення показників гормону само по собі не викликає ускладнень для здоров’я, але це ознака того, що щось інше підвищує його рівень.
 
Наприклад:
  1. Вагітність.
  2. Вроджена гіперплазія надниркових залоз.
  3. Молярна вагітність, що характеризується неправильним формування ембріона з наступним переростанням плаценти в неракову пухлину. 
  4. Рак яєчників.
  5. Замісна гормональна терапія.
  6. Приймання оральних контрацептивів.
Попри рідкість, високий рівень прогестерону поза вагітністю також може виникати в результаті куріння, нездорових харчових звичок, надмірного споживання кофеїну.
 
Зауважимо, що жінок до 30 років у більшості випадків турбує навпаки зниження рівня прогестерону, оскільки з часом його природна кількість знижується. Як наслідок це може спричинити надмірне продукування іншого гормону - естрогену.

Тактика

Основним та єдиним методом встановлення гормонального порушення є проведення лабораторного дослідження крові.
 
Щодо тактики лікування, яка обирається у такому випадку, то варто розуміти, що естроген і прогестерон працюють у тандемі. Тому зниження високого рівня прогестерону, часто полягає в підвищенні рівня естрогену для досягнення тривалої рівноваги. Це можна досягти за допомогою поживного та збалансованого харчування, а також фізичної активності.
 
Залежно від стану здоров’я жінки їй можуть порадити розглянути медикаментозні варіанти боротьби з високим рівнем прогестерону. Хоча низка методів лікування, таких як протизаплідні таблетки або ЗГТ, можуть ефективно збалансувати гормони, їх слід застосовувати з обережністю, щоб знизити ризик потенційно небезпечних побічних ефектів.
 
Пам'ятайте, що незалежно від віку, поява ознак гормонального дисбалансу потребує звернення до лікаря з наступним проходженням всіх діагностичних тестів.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм