Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Гіпотиреоз: основні симптоми гормонального порушення

Гіпотиреоз: основні симптоми гормонального порушенняГормони щитоподібної залози допомагають контролювати ряд функцій організму, від роботи травної системи до серцебиття. Відповідно без потрібної кількості гормонів залози, природні функції тіла починають сповільнюватися.

Гіпотиреоз - це патологічний стан, що супроводжується порушенням продукування гормонів щитоподібної залози, а саме недостатньої їх кількості. 
Захворювання може не викликати помітних симптомів на ранніх стадіях. З часом нелікований гіпотиреоз спричиняє низку проблем зі здоров’ям, таких як ожиріння, біль у суглобах, безпліддя та хвороби серця.
 
Гіпотиреоз також називають гіпофункцією щитовидної залози, а ураження за статистичними даними частіше зазнають люди старше 60 років. При цьому жінки частіше мають недостатню роботу залози. 

Які ознаки гіпотиреозу?

Вплив гіпотиреозу на організм у кожного відбувається по-різному, від цього і різні варіації симптомів. 
 
У більшості випадків ранні симптоми можуть включати збільшення ваги та втому. Досить поширені та загальні порушення, чи не так?
У результаті хворий може не усвідомлювати, що проблема криється в порушенні роботи щитоподібної залози до моменту появи додаткових симптомів. Наприклад, сухість та грубість шкіри, ламкість нігтів. 
 
Додатково, до поширених симптомів гіпотиреозу можна віднести:
  • закреп;
  • депресивний стан;
  • відчуття холоду;
  • зниження потовиділення;
  • порушення пам'яті;
  • ожиріння;
  • м'язова слабкість;
  • еректильна дисфункція у чоловіків, труднощі з фертильністю у жінок;
  • біль та скутість у суглобах.
Симптоми захворювання прогресують поступово протягом багатьох років!

Що впливає на розвиток гіпотиреозу?

  1. Тиреоїдит Хашимото.
  2. Оперативні втручання на щитоподібній залозі.
  3. Приймання певних лікарських препаратів.
  4. Дефіцит йоду.
  5. Радіотерапія.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу “гіпотиреоз” відбувається на основі двох основних досліджень: медичне обстеження та аналіз крові (тест на тиреотропний гормон, рівень тироксину).
Оскільки існує цілий спектр захворювань щитоподібної залози, для правильної діагностики виниклого стану можуть знадобитися інші діагностичні тести.

Насамперед відмітимо, що гіпотиреоз - це стан, що триває все життя. Тому для багатьох пацієнтів ліки зменшують або полегшують симптоми.
Так медикаментозна терапія включає призначення синтетичної версії гормону Т4, що копіює дію гормону щитоподібної залози, який зазвичай виробляє  тіло.
У більшості випадків призначені лікарем ліки прийдеться приймати все життя, з періодичною перевіркою рівня гормонів.

Як правило, хворому не потрібно дотримуватися спеціальної дієти. Однак певних рекомендацій дотримуватися все потрібно. Насамперед щитоподібній залозі потрібна достатня кількість йоду, щоб повноцінно функціонувати. Для цього рекомендовано вживати продукти, багатих йодом, зокрема яйця, морепродукти, морські водорості. 

Для отримання консультації ендокринолога, Ви можете скористатися Всеукраїнським каталогом клінік ITMED.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм