Які симптоми вказуватимуть на розвиток гіперглікемії?
Кількість випадків захворювань на цукровий діабет з кожним роком збільшується, як і можливих ускладнень недугу. Так при відсутності моніторингу глюкози в крові, існують високі ризики як розвитку гіперглікемії, так і гіпоглікемії. Наразі розберемо саме основні симптоми та причини підвищеного рівня глюкози в крові.
Гіперглікемія - це патологічний стан, що характеризується підвищеним рівнем глюкози в крові на тривалому рівні.
До стану гіперглікемія, відносять показники цукру в крові вище 7 ммоль/л натщесерце, тобто через 7-8 годин після останнього приймання їжі. Також якщо рівень цукру перевищує 11 ммоль/л за 2 години після їди.
Відповідно такі ситуації становлять небезпеку. Адже тривалий надлишок глюкози в крові спричиняє ураження судин та нервових закінчень, а також загрозливий для життя стан у вигляді порушення обміну речовин (кетоацидозу).
Природним явищем гіперглікемії, а точніше коливання рівня глюкози в крові є, наприклад період під час сну, стресу, прийманні вуглеводної їжі. Тобто відбувається тимчасове підвищення цукру в крові.
Основні причини
Звісно, що насамперед розвиток гіперглікемії має прямий зв'язок з наявністю в анамнезі цукрового діабету та недотриманням при цьому дієти, порушення у прийманні цукрознижувальних препаратів тощо.
Також випадки підвищеного рівня глюкози в крові можуть виникати внаслідок наступного ряду факторів:
- ожиріння;
- печінкова недостатність;
- вплив стресового фактора;
- неправильне харчування з переважанням в раціоні трансжирів, газованих солодких напоїв, швидких вуглеводів тощо;
- розвиток гострих інфекційних процесів в організмі;
- приймання певних лікарських препаратів (наприклад, глюкокортикостероїдів);
- порушення зі сторони наднирників (наприклад, новоутворення);
- період вагітності.
Які симптоми вказуватимуть на розвиток гіперглікемії?
Відзначимо, що при незначному підвищенні глюкози в крові, симптоми не матимуть специфічний розвиток, відповідно хворий не завжди може запідозрити гіперглікемію. Надалі при відсутності надання допомоги, інтенсивність проявів гіперглікемії буде наростати.
- Коливання настрою.
- Спрага.
- Підвищення апетиту.
- Швидка стомлюваність.
- Підвищення артеріального тиску.
- Пелена перед очима.
- Зміни зі сторони шкірного покриву: сухість, поява гнійничкових висипань.
- Порушення сечовипускання у вигляді частих позивів з можливим нетриманням.
- Неприємний запах з ротової порожнини.
- Порушення чутливості в нижніх кінцівках (поколювання, оніміння).
Надалі додатково хворий може спостерігати появу нудоти та блювання, тривалу відсутність загоєння подряпин, сухість в роті, головний біль, зниження концентрації.
Тактика
Встановлення діагнозу відбуватиметься при проходженні профілактичного огляду або при цілеспрямованому лабораторному дослідженні крові.
Нормалізація показників глюкози відбувається шляхом дотримання дієти та введенням в життя фізичної активності, проведенні медикаментозної терапії (інсулінотерапія, цукрознижувальні препарати) та лікування основного захворювання.
При наявності цукрового діабету в анамнезі з метою запобігання коливання рівня глюкози важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та контролювати показники цукру в крові за допомогою глюкометру. Наразі в медичному маркеті ITMED на ваш вибір представлені різні варіації приладу для вимірювання рівня глюкози в крові.
В профілактичних цілях рекомендовано принаймні двічі на рік перевіряти рівень цукру, особливо це стосується осіб з групи ризику.
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Які симптоми вказуватимуть на розвиток гіпоглікемії?
- Інсулінорезистентність: основні симптоми стійкості до інсуліну
- Діабетична нейропатія: основні прояви ускладнення цукрового діабету
- Цукровий діабет: як розпізнати перші прояви захворювання?
- Синдром Піквіка: основні симптоми порушення дихання на тлі ожиріння