Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Рециркуляторы

Мікоз: основні симптоми грибкового ураження шкіри

Мікоз: основні симптоми грибкового ураження шкіри Сьогодні попри нові можливості й дотримання правил гігієни, питання грибкового ураження все ще є актуальним та є причиною частого звернення до лікаря дерматолога. І це дійсно є необхідним, адже спроби самолікування можуть тільки погіршувати перебіг клінічної картини й окрім естетичного дискомфорту до патологічно процесу приєднуються ще й фізичний. Розберемо детальніше, які ознаки має мікоз шкіри та чи можливо йому запобігти.

Мікози містять в собі групу захворювань шкірного покриву, збудниками яких є патогенні грибки.
 
Мікоз (народ. грибок) - це патологічний стан, що має контагіозну природу. Тобто зараження відбувається при контакті з особистими речами хворої на мікоз людини. Особливо частими є випадки зараження при відвідуванні громадських міст, типу басейнів, лазні, сауни та навіть салонів краси (проведення манікюру/педикюру). 

Які стани підвищують ризики зараження грибком?

 1. Порушення цілісності шкіри.
 2. Низький імунітет.
 3. Цукровий діабет.
 4. Підвищене потовиділення з наступною мацерацією шкіри. 
 5. Ігнорування правил особистої гігієни.

Які симптоми будуть вказувати на розвиток мікозу?

Відмітимо, що клінічна картина буде залежати від типу грибка та його локалізації. Так при ураженні шкірного покриву спостерігаються наступні симптоми:
 • поява вогнищ округлої форми;
 • сухість шкірного покриву;
 • поява потовщення шкіри, насамперед її поверхневого шару;
 • зміна кольору (забарвлення з червоним відтінком або синюшність шкіри);
 • сильний свербіж;
 • поява неприємного запаху, особливо при ураженні грибком ступнів;
 • лущення шкіри по типу лусочок, висівок.
У разі ураження нігтьових пластин спостерігається їх деформація (потовщення та лущення), зміна кольору (жовтий відтінок), нігті стають тьмяними та при занедбаності патологічного процесу можлива навіть їх повна втрата (нігтьова пластина відшаровується).

Тактика

Тактика лікування полягатиме у проведенні медикаментозної терапії та застосування лікарських засобів місцевої дії (антимікотичні/протигрибкові засоби).
Медикаментозна терапія проводиться у разі відсутності успішного результату від мазей або гелів. 

Профілактика

Специфічних методів запобігання мікозу не існує, однак правила профілактики є досить простими - достатньо дотриматися правил особистої гігієни.
 • Не користуватися чужими особистими речами (рушники, взуття, шкарпетки, рукавички та ін).
 • Дотримання правил особистої гігієни, щоденна зміна шкарпеток, прийняття душу.
 • Дотримання правил безпеки у місцях типу спортзали, басейни, сауни. Так не варто ходити босоніж, користуватися гумовими килимками та ін.
 • Створення безпечного оточення навколо себе. Так в домашніх умовах дезінфекція повітря проти грибів, та навіть вірусів й бактерій забезпечується шляхом застосування бактерицидного рециркулятора. Прилад забезпечує знезараження повітря від патогенних мікроорганізмів на 98% й при цьому в процесі функціонування не викликає негативного впливу на оточення. Для місць громадського  користування чудовим варіантом в плані дезінфекції повітря, закритих водойм та предметів в приміщенні стане бактерицидний опромінювач. Прилад має потужніше УФ опромінювання, однак внаслідок відсутності захисного корпусу для УФ ламп - знаходитися при увімкненому бактерицидному опромінювачу забороняється.
Враховуючи обізнаність в поширенні грибкового ураження, важливо слідкувати за станом своєї шкіри та кінцівок. Й у разі появи симптомів мікозу одразу звернутися до лікаря.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники