Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Рециркуляторы

Оніхомікоз: основні симптоми ураження нігтів грибком

Оніхомікоз: основні симптоми ураження нігтів грибком Грибкові інфекції сьогодні є досить поширеним явищем. Тим паче що локдаун завершився, почали працювати басейни та сауни, а це найтиповіші місця для зараження. Відповідно і випадки захворювання збільшуються. Тому розберемо детальніше які симптом будуть вказувати на розвиток грибка на нігтях та які методи запобігання цього недугу існують. 

Оніхомікоз - це патологічний стан, що характеризується розвитком грибкової інфекції на нігтьових пластинах. 
 
Збудниками захворювання виступають гриби дерматофіти, цвілеві гриби. Не є виключенням розвитку змішаної інфекції.
 
За статистичними даними чоловіки частіше зазнають ураження. Також розвиток патологічного процесу буде залежати від стану імунної системи. Відповідно при зниженому імунітеті опірність організму є низькою та чутливою до впливу грибка. Саме в періоди міжсезоння - весна або осінь, коли організм є ослабленим і існують підвищені ризики розвитку захворювання.

Провокуючі фактори

Основою оніхомікозу є грибок, однак спровокувати захворювання можуть наступні стани:
 1. Травми нігтя, внаслідок чого грибок легко потрапляє вглиб нігтьової пластини.
 2. Приймання лікарських препаратів на довготривалій основі, наприклад, антибіотиків, цитостатиків.
 3. Неправильно підібране взуття, що тисне та порушує кровообіг. 
 4. Відвідування місць громадського користування та салонів краси (манікюр/педикюр).
 5. Постійний контакт з хімічними речовинами, що найчастіше пов'язано з професією.
 6. Наявність в анамнезі цукрового діабету, захворювань серцево-судинної системи, шкірних захворювань хронічного характеру та ін.
 7. Віковий фактор, оскільки в міру дорослішання людини відбувається погіршення кровообігу.

Які симптоми будуть вказувати на розвиток оніхомікозу?

Людина починає помічати зовнішні зміни на нігтях (найчастіше на I та V пальців). Так нігті змінюють свою форму, колір (пожовтіння) та товщину, з наступним їх руйнуванням. Процес руйнування проходить у декілька етапів, від гіпертрофічної та нормотрофічної форми до атрофічної, коли нігтьова пластина стає тонкою з формуванням порожнин та наступною руйнацією.
 
Інколи нігтьова пластина стає чорного забарвлення, що можна сплутати з можливою травмою, а не грибком.
 
Специфічні прояви будуть залежати від типу збудника, що оселився в нігтьовій пластині. Наприклад при ураженні дерматофітами на нігтьовій пластині будуть утворюватися жовті плями та білі смуги (по боках). Для пліснявих грибів характерне забарвлення нігтів від жовтого до чорного кольору. Відмітимо, що даний тип грибів уражає вже хворі нігті.
 
Чим більше часу ігнорується виникла проблема, тим інтенсивнішими стають прояви. З'являється неприємний запах, запальний процес розповсюджується на ділянки навколо нігтя; труднощі при ходьбі та больові відчуття при цьому. 

Діагностика та лікування

Встановлення діагнозу лікарем дерматологом відбувається на основі клінічної картини та проведення діагностичного обстеження, а саме мікологічне дослідження зі встановленням типу грибка. 
 
Тактика лікування на початковому етапі полягатиме у призначенні препаратів місцевої дії - лаки, креми. При розповсюдженні грибка на інші нігтьові пластини проводиться додаткове лікування протигрибковими препаратами у таблетованому вигляді. 
 
У тому випадку, коли лікування не має результатів та відбувається часте загострення оніхомікозу можливе прийняття рішення про видалення нігтьової пластини, як джерело інфекції. 

Профілактика

 1. Вчасне лікування мозолів, травм кінцівок.
 2. Носіння правильно підібраного взуття та шкарпеток з якісного матеріалу. 
 3. Зміна взуття та шкарпеток після тренування.
 4. Важливу роль відіграє й створення безпечних умов в місцях громадського відвідування, салонах краси. Звертайте увагу при проходженні догляду за нігтями на дотримання умов персоналом асептики та антисептики. В басейнах буде доцільним проводити знезараження приміщень за допомогою бактерицидного опромінювача. Оскільки прилад має властивість знищувати на 99% бактерії, віруси, грибок як в повітрі, так і з предметів. Опромінювач є приладом відкритого типу, що означає, що попри його дезінфекційну дію знаходитися поруч коли він увімкнений заборонено. Відмітимо також про важливість кварцування приміщень у зв'язку COVID-19. Обрати відповідний тип приладу Ви зможете в медичному маркеті ITMED. Дізнатися детальніше про механізм дії бактерицидного опромінювача можливо перейшовши за описанням: https://www.youtube.com/.
Важливо розуміти, що чим раніше звернутися за допомогою, тим швидше та успішніше відбудеться лікування. Занедбані випадки оніхомікозу є досить довготривалими в процесі лікування.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники