Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Ингаляторы и небулайзеры

Як зміцнити імунітет навесні?

Як зміцнити імунітет навесні?Питання зміцнення імунітету є досить резонним в сезон грипу, поганих погодних умов, при настанні весни та звісно ж при пандемії COVID-19. Більшість бажає прийняти чарівну пігулку, яка допоможе вберегти від всіх захворювань. Однак потрібно мислити реально і розуміти, що імунітет охоплює об'ємне поняття, і це не тільки носіння масок, гігієна рук чи панічне приймання вітамінів та імуномодуляторів. Важливо змінити ставлення до свого здоров'я в цілому. Тому розберемо детальніше, які саме основи допоможуть зміцнити імунітет.
Міцний імунітет створює захист від багатьох вірусів та бактерій. Навіть у випадку розвитку хвороби сам її перебіг може пройти в легшій формі та без ускладнень.
Протилежною стороною є слабкий імунітет, який є частою ознакою поганого самопочуття, втомленості та слабкості, частих простудних захворювань або протікання інших хвороб у тяжкій формі.
 
Щодо допомоги у вигляді “чудодійної” пігулки, то достатнім буде скористатися інтернетом чи подивитися телевізор і нам стає доступним широкий вибір різних препаратів, більшість яких із них є гомеопатичними. Другими по популярності є імуномодулятори, до яких належать імуностимулятори та імунодепресанти. І попри думку, що ці препарати доцільно призначати всім з метою підвищення імунітету, насправді ж основними показаннями до їх є досить серйозними, наприклад, трансплантація органів або онкологія. Тому відповідно будь-які препарати має призначати лікар.

Як зміцнити імунітет?

  • Уникати стресу: звучить нереально, особливо у зв'язку з теперішньою ситуацією. Однак потрібно розуміти, що гормон кортизол (гормон стресу) не є корисним для імунітету. Тому потрібно старатися зосереджуватися на інших позитивних моментах та розуміти, що спокій незамінний засіб від численних патогенних мікроорганізмів.
  • Здоровий сон: про користь сну ми згадували безліч разів, особливо про його позитивний вплив на імунну систему. Адже вночі з нашим організмом відбувається безліч процесів, в тому числі й оновлення клітин з прискореною їх регенерацією, тому не варто ігнорувати рекомендовані 7-8 годин сну на добу.
  • Правильне харчування: не варто вдаватися в крайнощі та купувати дорогі харчові продукти. Правильне харчування може бути доступним без значних фінансових затрат. В першу чергу варто робити вибір на користь сезонних овочів та фруктів. Та вживати необхідну кількість води, молочних продуктів, риби та яєць. А надмірне вживання солодощів, здоби та алкоголю імунітет тільки пригнітить.
  • Відновлення дефіциту вітамінів: самостійне призначення вітамінних препаратів не є оптимальним рішенням запобігти появі захворювань та зміцнити імунітет. Підібрати необхідний препарат можливо лише після попередньої консультації у лікаря, де вам будуть призначені лабораторні аналізи. Це необхідно з метою встановлення наявності дефіциту або надлишку того чи іншого мікроелементу. Адже гіпервітаміноз є таким же небезпечним, як і гіповітаміноз. Тому перед тим, як приймати вітаміни обов'язково зверніться до лікаря.
  • Рух: взимку наш темп життя трошки сповільнюється, ми більше часу проводимо вдома. Тому з покращенням погоди - вперед на довгі прогулянки та спортивні тренування. Фізична активність зміцнює наш імунітет не гірше ніж правильне харчування або баланс вітамінів. Також це позитивно впливає на стан серцево-судинної системи та роботу мозку.
  • Заглянути до календаря щеплень: щеплення потрібне не тільки дітям, але й дорослим. Тому згадайте, чи не прийшов ваш час пройти вакцинацію. Адже це чудовий спосіб не тільки зберегти здоров'я, а й не дати ряду захворювань підірвати імунну систему. Нагадаємо, що від сезонних хвороб також проводиться вакцинація.
  • Чисте повітря: незалежно від пори року та погоди обов'язковим є проводити провітрювання приміщення в якому ви знаходитесь, хоча б по пів години. Запобігти розповсюдженню в домівці патогенних мікроорганізмів допоможе прилад для знезараження повітря - бактерицидний рециркулятор. Він нам може нагадати кварцеву лампу, яку ми зустрічали в лікарнях. Однак бактерицидний рециркулятор, є приладом закритого типу, тобто він може бути ввімкненим та виконувати свою “роботу” при знаходженні в приміщенні людей без завдання будь-якого негативного впливу. Зазначимо, що рециркулятор знищує віруси, бактерії та спори грибів, таким самим чином знезаражуючи повітря в приміщенні на 98%. Чудовий вибір для забезпечення здорової атмосфери вдома, особливо якщо є діти.
  • Не забувайте, про профілактичні огляди, які на регулярній основі допоможуть підтримувати стан вашого здоров'я в нормі. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм