Які симптоми вказують на геморой?
Про такі делікатні хвороби, як геморой, не прийнято відкрито говорити. А, тим не менш, вона досить поширена і може викликати негативні для здоров'я наслідки. Тому так важливо вчасно діагностувати і почати лікувати геморой.
Геморой - це хвороба, яка розвивається через патологічне збільшення гемороїдальних сплетінь, розташованих в анальному каналі. Збільшуватися можуть як внутрішні, так і зовнішні сплетіння, а також і ті, й інші разом. Відбувається це через порушення відтоку крові в даних судинах. Геморой може доставляти як незначний, так і дуже сильний дискомфорт людині, все залежить від стадії розвитку хвороби.
Вид лікування залежить від ступеня розвитку хвороби. На початкових стадіях геморою призначають медикаментозне лікування: мазі, свічки, ванночки, таблетки для нормалізації тонусу вен. При запущених формах геморою показано оперативне лікування.
За офіційною статистикою, від геморою страждає близько 15% населення, але проктологи стверджують, що ті чи інші прояви даного захворювання є у половини дорослих людей. Слід пам'ятати, що симптоми геморою схожі з проявами пухлини прямої кишки, тому зволікати з візитом до лікаря точно не варто. Якщо звернутися за медичною допомогою на ранніх стадіях розвитку хвороби, можна набагато легше впоратися з нею.
Автор: Ольга Купріянова
Геморой - це хвороба, яка розвивається через патологічне збільшення гемороїдальних сплетінь, розташованих в анальному каналі. Збільшуватися можуть як внутрішні, так і зовнішні сплетіння, а також і ті, й інші разом. Відбувається це через порушення відтоку крові в даних судинах. Геморой може доставляти як незначний, так і дуже сильний дискомфорт людині, все залежить від стадії розвитку хвороби.
Причини геморою
Точних причин розвитку геморою медицина не називає, проте лікарі кажуть про фактори, які можуть його спровокувати. До них відносяться:- спадкова схильність до хвороби через слабкість вен;
- занадто інтенсивні і часті фізичні навантаження;
- малорухливий спосіб життя;
- зайва вага;
- цукровий діабет;
- закрепи через неправильне харчування і спосіб життя в цілому;
- вагітність і природні пологи (не кесарів розтин), особливо важкі;
- наявність звички подовгу сидіти на унітазі.
Симптоми геморою
Потрібно терміново звернутися до лікаря, якщо є такі симптоми:- домішки крові в калових масах;
- хронічні запори;
- біль під час дефекації;
- постійне відчуття чужорідного тіла в задньому проході;
- печіння, свербіж, біль в анальному отворі;
- випадання гемороїдальних вузлів з анального отвору (при запущених формах хвороби).
Діагностика і лікування
При наявності навіть самих, на перший погляд, незначних симптомів слід звернутися до лікаря. Лікуванням геморою займається проктолог, якщо у вашому населеному пункті такого вузького фахівця немає, слід звернутися до хірурга. Наявність і вид геморою лікар виявить під час огляду пацієнта.Вид лікування залежить від ступеня розвитку хвороби. На початкових стадіях геморою призначають медикаментозне лікування: мазі, свічки, ванночки, таблетки для нормалізації тонусу вен. При запущених формах геморою показано оперативне лікування.
Можливі ускладнення
Якщо геморой вчасно і адекватно не лікувати, він може привести до тромбозу вузлів, запального процесу в області анального отвору, інтенсивного болю, підвищення температури тіла. Гострий геморой навіть може спричинити розвиток гнійного парапроктиту. Йдеться про запалення жирової клітковини, яка розташована навколо анального сфінктера. В результаті може статися некроз тканин і зараження крові, що небезпечно для життя людини.Профілактика
Профілактика геморою - це здоровий, активний спосіб життя, правильне харчування, помірні фізичні навантаження. Варто більше рухатися, не сидіти довго в туалеті, а також контролювати всі самі незначні симптоми хвороби, особливо якщо є до цього спадкова схильність і якщо ви народжували.За офіційною статистикою, від геморою страждає близько 15% населення, але проктологи стверджують, що ті чи інші прояви даного захворювання є у половини дорослих людей. Слід пам'ятати, що симптоми геморою схожі з проявами пухлини прямої кишки, тому зволікати з візитом до лікаря точно не варто. Якщо звернутися за медичною допомогою на ранніх стадіях розвитку хвороби, можна набагато легше впоратися з нею.
Автор: Ольга Купріянова