Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Ранні симптоми розвитку поліпів шлунка

Ранні симптоми розвитку поліпів шлункаПоліпи шлунка – це патологічний стан, що характеризується появою новоутворень на слизовій оболонці органу.

Нагадаємо, що поліпи являють собою утворення з додаткових клітин, що можуть рости в багатьох тканинах нашого тіла та виходити за їх типові межі.

Не варто виключати, що симптоми захворювання не завжди є очевидними. Це стосується і загрози для здоров’я. Так сформовані поліпи можуть бути безпечними та не викликати проблем, як і можуть призвести до більш серйозних захворювань. Адже за статистикою до 10% випадків поліпів шлунка є раковими. Процес переходу пухлин у ракові є дуже довгим.

За статистичними даними більшість випадків шлункових поліпів пов’язано з віком (45+) та наявністю шкідливих звичок (куріння).

Основні причини

Поліпи шлунка утворюються у відповідь на пошкодження слизової оболонки органа. Найбільш поширеними причинами порушення є:
  1. Спадковий фактор (сімейний аденоматозний поліпоз).
  2. Приймання певних лікарських препаратів (наприклад, інгібітори протонної помпи).
  3. Хронічний гастрит, тобто тривалий запальний процес.
Це лише можливі причини. Адже достеменно невідомо, що саме викликає поліпи шлунка. На думку фахівців цілком можливо, що різні види поліпів шлунка мають різні причини.

Характерні ознаки

  1. Блювання.
  2. Розлад травлення.
  3. Больові відчуття в животі.
  4. Швидке насичення їдою.
  5. Кислотний рефлекс. 
  6. Нетипове зменшення маси тіла.
  7. Анемія, внаслідок кровотечі.
Порушення зі сторони стравної системи, зазвичай пов’язані з тим, що поліп досягає великих розмірів. 
 
У більшості випадків поліпи шлунка мають безсимптомний перебіг, а їх діагностування відбувається випадково, під час проведення ендоскопічного обстеження.

Діагностика та тактика лікування

Як зазначалося вище встановити розвиток поліпа шлунка можливо під час ендоскопічного дослідження, а точніше верхньої ендоскопії. Процедура полягає в застосуванні довгої трубки з камерою на кінці, яка вставляється через ротову порожнину. Це дає можливість одразу за необхідності взяти зразок тканини для подальшого дослідження (біопсія).

Тактика лікування залежатиме від ряду факторів, що включатимуть наявність симптомів, тип поліпа та його розміри.

Враховуючи, що більші за розміром поліпи становлять більші ризики раку, вони піддаються видаленню. Процедура називається поліпектомія. 

В інших випадках дії лікаря залежатимуть від результату біопсії.

Також іноді поліпи шлунка є першою ознакою гастриту або іншого патологічного процесу в організмі. Відповідно ці захворювання будуть усуватися разом із новоутвореннями. У деяких випадках поліпи, що безпосередньо пов’язані з інфекцією H. pylori або застосуванням інгібіторів протонної помпи, зникають після лікування.

Можливо надалі пацієнтові знадобляться повторні ендоскопії для моніторингу новоутворень або постійне лікування, якщо поліп уже пов’язаний з онкологією.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм