Харчування під час вагітності: які його особливості?

Неправильне харчування під час вагітності
Часто майбутні мами, через незнання, відсутність досвіду чи з інших причин, харчуються неправильно. Поширеними помилками вагітних у цьому питанні є:- Недостатня або надлишкова кількість вживаної їжі (шкідливими є обидві ситуації).
- Неправильне співвідношення необхідних компонентів харчування.
- Погана якість продуктів, які вживає жінка.
Оптимальне харчування для майбутніх мам
Повноцінне харчування будь-якої людини, не лише вагітної жінки, повинне містити баланс білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин та рідини. Білки – це головний будівельний матеріал, який необхідний плоду. Тому вагітна обов’язково повинна їсти м’ясо, яйця, пити молоко, але, звісно, в помірній кількості. Білків слід вживати не менше 100-120 г на добу, половина з них має бути тваринного походження. Краще віддавати перевагу нежирним сортам м’яса та риби, кисломолочним продуктам, їсти хоча б одне яйце на день.Добова норма вуглеводів для вагітної жінки – 350-400 г. Краще отримувати їх з висівкового хліба, круп, овочів, фруктів, ягід, а не з цукру, солодощів та випічки.
Жирів майбутнім мамам треба вживати близько 80 г на добу, зокрема рослинного походження – 15-30 г. Корисною є соняшникова, оливкова, кукурудзяна олія, можна вживати в обмежених кількостях вершкове масло. А ось маргарин, сало, замінники вершкового масла необхідно виключити з раціону вагітної.
Вітаміни та харчування
Вітаміни дуже важливі для вагітної, вони забезпечують нормальний перебіг біохімічних та фізіологічних процесів в її організмі й нормальний розвиток плоду. Краще отримувати їх з корисної та поживної їжі. Вітамін Е регулює внутрішньоутробний розвиток малюка, його можна отримати з рослинних олій, печінки, яєць, круп, бобових, горіхів.Вітамін С зміцнює та стимулює імунну систему, його багато у цитрусових, чорній смородині, ківі, яблуках, болгарському перці.
Вітаміни групи В зміцнюють м’язові волокна, вони необхідні для нормального функціонування нервової, травної, серцево-судинної системи плоду. Вітаміни В є в рисі, борошні, печінці, нирках, серці тварин.
Вітамін А необхідний для нормального розвитку плаценти, він є в овочах та фруктах жовтого, помаранчевого та червоного кольорів (у абрикосах, персиках, помідорах, гарбузові, дині, моркві), а також у петрушці, капусті.
Вітамін D є важливим для формування кісток та скелету дитини. Його джерело – риба, молочні продукти, яйця, а також сонячне світло.
Скільки рідини повинна випивати вагітна жінка?
Поширена проблема серед вагітних жінок – схильність до набряків. Саме тому її часто цікавить питання – скільки рідини на день можна та доцільно випивати? Лікарі стверджують, що добова норма рідини для вагітної – 2-2,5 л на день, при цьому половина з цієї кількості повинна потрапляти до організму через їжу. Суто рідини майбутня мама має випивати 1-1,2 л на добу, а якщо в неї є схильність до набряків – 700-800 мл (3-4 склянки).Сьогодні все більше у світі говорять про те, наскільки важливо правильно та збалансовано харчуватися. Здорова їжа попереджає виникнення багатьох хвороб, а особливо важливою вона є у період вагітності, коли жінка відповідає не лише за себе, а й за плід, який розвивається всередині неї.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове