Вчені знайшли спосіб сповільнювати хвороби

Так команда вчених з університетів Токіо, Ніїгата і Кюсю опублікувала результати своїх досліджень в журналі Science. Ймовірно, їхнє відкриття допоможе лікувати хвороби, пов’язані зі старінням організму.
Механізм впливу на клітини полягає втому, що коли вони піддаються стресу відбувається їхнє перетворювання на старіючі клітини. З віком вони накопичуються в організмі, провокуючи різні захворювання.
Вчені шукали ген, необхідний для виживання старіючої клітини, і визначили глутаміназу 1 - GLS1 - як ген, пов'язаний з метаболізмом глутаміну.
Відповідно вчені запропонували наступне:
- Дослідники виявили, що внутрішня частина цієї клітини підкислена через аномалію клітинних органел, через що GLS1 потрібно активно боротися з цим, щоб вижити.
- Якщо ж ввести в організм глутамінази 1 з інгібітором (речовина, що сповільнює або зупиняє хід хімічних реакцій), то старіючі клітини в організмі відмирають.
Таким чином фахівці підтвердили поліпшення функцій нирок, легенів і печінки. Покращення також спостерігалися у мишей з атеросклерозом або діабетом.
Очікується, що інгібітор матиме аналогічні ефекти на людський організм, оскільки було встановлено, що GLS1 в організмі людини також стає більш активним з віком.
У найближчі 5−10 років команда планує продовжити свої дослідження і перевести їх на практику — вони впевнені, що так можна буде лікувати деменцію та інші хвороби, пов’язані зі старінням людини.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Розширення переліку медпрепаратів для лікування онкохворих: МОЗ
- Збільшення кількості трансплант-координаторів у 2021 році: подробиці
- Як отримати безоплатну допомогу при захворюваннях травного тракту?
- У ВООЗ занепокоєні українським протоколом лікування коронавірусу
- Вплив солодкого на психічний стан людини