Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

У ВООЗ занепокоєні українським протоколом лікування коронавірусу

У ВООЗ занепокоєні українським протоколом лікування коронавірусуУ Всесвітній організації охорони здоров'я звернули увагу на те, що уряд України виділив 125 мільйонів гривень на неефективні ліки проти коронавірусу. У ВООЗ вважають, що кошти слід було витратити на закупівлю медичного кисню.
Очільник регіонального Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге надіслав листа Міністерству охорони здоров'я, де зазначив, що Україні варто переглянути свою практику призначення експериментальних ліків проти COVID-19. Йдеться про ліки тоцилізумаб та імуноглобулін. У ВООЗ повідомили, що ці ліки мають низьку доведену ефективність або повну її відсутність й не знижують ризики смертності від коронавірусу.
У ВООЗ наголосили, що практика лікування коронавірусної хвороби постійно змінюється, для цього проводяться численні рандомізовані контрольовані дослідження багатьох різних препаратів, а відтак рішення щодо застосування тих чи інших препаратів теж слід коригувати.
У листі було вказано, що ВООЗ хотіла б заохотити до дотримання доказових методів та пропонує переглянути наявну в Україні практику призначення експериментальних препаратів для лікування COVID-19. Також було додано, що такий великий бюджет краще спрямовувати на забезпечення кисневої терапії та необхідних матеріалів.
 
Нагадаємо, що уряд виділив близько 125 мільйонів гривень на купівлю тоцилізумабу та імуноглобуліну наприкінці листопада. Згідно з протоколом, їх мають призначати пацієнтам з середньо-тяжким перебігом.
 
Натомість очільник МОЗ Максим Степанов відреагував на лист ВООЗ під час брифінгу 28 грудня. За його словами, протокол складали найкращі провідні фахівці нашої країни, які кожного дня рятують українців, хворих на COVID-19.
 
“Якщо використовуючи його, їм вдається рятувати життя українців, то ми будемо закуповувати й постачати в лікарні ці лікарські засоби для того, щоб вони та далі рятували”, - наголосив Степанов.
Крім того, Степанов повідомив, що українські вчені провели своє дослідження, яке показало непогану ефективність препаратів.
За їх даними, препарат вчетверо – з 23,6% до 6,25% скорочує смертність при критичному перебігу COVID-19, а також скорочує середній час перебігу захворювання з 9 до 5 днів.
Однак, його ефективність перевіряли лише на 66 пацієнтах.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники