Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Як отримати безоплатну допомогу при захворюваннях травного тракту?

Як отримати безоплатну допомогу при захворюваннях травного тракту? Програма медичних гарантій покриває усі найважливіші види медичної допомоги. Це не залежить від того з яким захворюванням звернувся пацієнт. До переліку можна віднести консультації, обстеження, діагностику, госпіталізацію, операцію, реабілітацію, тощо. Пацієнту важливо знати, що при будь-якому погіршенні здоров’я, окрім невідкладних випадків, першим до кого потрібно звертатися - це лікар первинки, з яким укладено декларацію.
Відповідно при появі дискомфорту чи болі в районі органів травного тракту, необхідно звернутися до лікаря з яким укладено декларацію. Лікар огляне, проконсультує та за потреби призначить додаткові обстеження, або випише електронне направлення до гастроентеролога чи іншого спеціаліста.

Щоб потрапити на консультацію до спеціаліста чи пройти обстеження, потрібно обрати заклад, який має договір з Національною службою здоров’я Україні на амбулаторну допомогу. Знайти медичний заклад, що надає амбулаторну допомогу за Програмою медичних гарантій, можна на сайті НСЗУ у розділі е-дані, на дешборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення” або за номером контакт-центру 16-77. Щоб дізнатися, чи є у закладі потрібні фахівці й обладнання, слід зателефонувати до лікарні.

Якщо захворювання хронічне, при погіршенні стану, можна звернутися по медичну допомогу без направлення лікаря первинки. Зважаючи на стан здоров’я, чинники ризику та спадковості, лікар з яким укладена декларація чи профільний спеціаліст, можуть виписати направлення на гастроскопію. Це обстеження, яке дає можливість оцінити стан стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки. Воно дозволяє при необхідності провести маніпуляції та операції. Наприклад, взяти матеріал для гістологічного дослідження, зупинити кровотечу, видалити сторонні тіла тощо.

Гастроскопія є пріоритетною послугою у Програмі медичних гарантій, оскільки дозволяє виявити онкологію органів травлення на ранніх стадіях. Дослідження безоплатне, якщо є направлення лікаря. Пройти гастроскопію можна у закладах, що мають договір з НСЗУ на цю послугу. Якщо лікар виявив захворювання, що потребує стаціонарного лікування, зокрема операції, то пацієнт за направленням лікаря також отримає цю послугу безоплатно в закладах, які мають договір з НСЗУ на стаціонарне лікування. Якщо пацієнт звертається до медзакладу у невідкладному стані, лікарі надають йому допомогу без направлення. І незалежно від того, чи має він декларацію з лікарем первинки.
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники