Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Близько 35 мільйонів людей у світі страждає на деменцію – ВООЗ

35,6 мільйонів людей у світі страждає на деменцію. Таку інформацію повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ з посиланням на статистику Близько 35 мільйонів людей у світі страждає на деменцію – ВООЗВсесвітньої організації охорони здоров’я. 21 вересня відзначався Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера, яка є найбільш поширеною формою деменції.

У ВООЗ наголошують: деменція (слабоумство) – це зовсім не норма старіння. Профілактикою цієї хвороби обов’язково варто займатися. Для цього слід вести здоровий спосіб життя, не палити, не зловживати алкоголем, контролювати свій артеріальний тиск, постійно займатися розумовою діяльністю, більше спілкуватися, розвивати пам’ять.

Деменція – це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, для якого характерне порушення мислення, поведінки, втрата когнітивних та буденних навичок. У народі її називають старечим слабоумством, оскільки хвороба розвивається саме у похилому віці. Близько 70% випадків деменції у світі – це хвороба Альцгеймера. У 1906 році її описав німецький психіатр та невролог Алоїс Альцгеймер.

До ознак хвороби Альцгеймера належать наступні:
  • труднощі з орієнтацією у часі та просторі, порушення координації;
  • проблеми з пам’яттю;
  • труднощі зі здійсненням розумової діяльності;
  • різкі зміни настрою, поведінки;
  • труднощі з виконанням простих буденних справ (наприклад, хворому складно самому одягтися вмитися тощо);
  • порушення мовлення;
  • складнощі з прийняттям рішень, раціональним мисленням.
З часом хвороба Альцгеймера призводить до повного припинення соціальної та трудової активності людини.

Автор: Ольга Купріянова

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED