Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Як восени відрізнити алергію від застуди?

Як восени відрізнити алергію від застуди?Поступово приходять похолодання, а основна глобальна проблема – коронавірус й досі не зменшує масштаби розповсюдження. Однак не варто забувати й про сезонні захворювання, основним симптомом яких є нежить. Алергічні реакції не є виключенням.

Відмінність алергії від нежитю

Актуальність алергії восени полягає у наявності достатньої кількості збудників, які містяться в сухих приміщеннях, також сюди належать пилові кліщі й спори цвілі внаслідок гниття листя.

Не дивлячись на схожість, все ж таки існують певні особливі відмінності між алергією та застудою.

Для алергії характерна поява чхання, яке продовжується декілька десятків разів поспіль. Виділення з носа рідкої консистенції та прозорі, на відміну від застуди (вони мають густу структуру). Також алергія та прояв нежиті при ній мають практично незмінну інтенсивність та характер прояву.

Нежить належить до перших ознак застуди (при грипі він не такий інтенсивний). Застуда та прояв її симптомів має постійний характер, з настанням піку після трьох-чотирьох днів.

Також для застуди характерна поява інших проявів у вигляді:
  • підвищення температури;
  • слабкості;
  • головного болю;
  • больових відчуттів у горлі, які паралельно з нежитю упродовж декількох днів захворювання змінюють свій характер.

Небезпека нежиті

Чи буде викликана поява нежиті алергічною реакцією чи застудою – в обох випадках можлива певна небезпека.

Якщо нежить (риніт) має алергічну природу і ви прослідкували відповідність цьому, необхідно терміново звернутися до лікаря. Особливо це стосується розвитку симптомів у дитячому віці. Адже «запущений» тип алергії набагато тяжче лікувати, а у дітей поліноз може перерости у бронхіальну астму. Тож відповідно при появі перших симптомів – необхідно лікувати реакцію якомога раніше.

В тому випадку якщо нежить викликалася застудою існує інший тип небезпеки. Наприклад, ГРВІ та застуда при несвоєчасному чи неправильному лікуванні мають ускладнення у вигляді синуситу, фронтиту чи гаймориту.

Ці запалення пазух носа не просто викликають дискомфорт, виділення з носа та його «закладеність», це певною мірою є небезпечним станом для організму оскільки розвиток запального процесу надалі викликає приєднання вторинної бактеріальної інфекції.

Лікування

Терапія буде залежати від причини нежиті.

Якщо причина – алергія, відповідно лікар-алерголог після детального обстеження призначає антигістамінні препарати та судинозвужувальні.

Нежить викликана ГРВІ чи застудою передбачає вживання достатньої кількості рідини, забезпечення нормальної вологості в приміщенні та застосування судинозвужувальних препаратів й сольових розчинів для носа.

Антибактеріальна терапія призначається тільки лікарем у разі приєднання до процесу бактеріальної інфекції!

Фахівцями було розглянута схожість застуди та алергії восени, відповідно відсутність проведення діагностики лікарем та зазвичай часте явище у вигляді самостійного лікування, викликає тільки погіршення ситуації. Тому в першу чергу діагноз та лікування будь-яких захворювань має залежати винятково від лікаря.

Автор: Наталія Холявицька

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм