Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Розвиток ознобу без температури: основні причини

Розвиток ознобу без температури: основні причиниКоливання температури, робота кондиціонерів та знижений імунітет через стрес одні зі складових для  розвитку застудних захворювань, ГРВІ. Одним із їх проявів є поява ознобу, яку часта йде «пліч-о-пліч» з високою температурою. Однак розгляньмо випадок, коли Ви можете відчувати озноб без лихоманки. 

Озноб (тремтіння) – це стан, що характеризується швидким чергуванням м’язових скорочень й розслаблення. Термін «озноб» означає відчуття холоду без видимої причини! Він може бути постійним, а кожен епізод може тривати до години. Також озноб може виникати періодично і тривати кілька хвилин.
 
Озноб виникає як реакція організму на необхідність зігрітися. Відповідно причин цьому є декілька від впливу холодового фактора до інтенсивних фізичних навантажень.
 
Як зазначалося вище тремтіння не завжди може виникати наряду з високою температурою тіла, тільки якщо захворювання було викликане інфекційним процесом. Тяжкість ознобу буде залежати від причини, відповідно як і лікування.

Основні причини розвитку ознобу без температури 

  1. Гіпотиреоз: коли щитоподібна залоза не продукує достатню кількість гормонів, це провокує підвищену чутливість організму до холоду, оскільки наслідок ознобу. Нагадаємо, що гіпотиреоз додатково супроводжується збільшенням маси тіла, набряком обличчя, депресивним станом, м’язовою слабкістю, сухістю шкіри й ламкістю нігтів.
  2. Вплив холодового фактора: відмітимо, що замерзнути можна і влітку, будь-то басейн, перебування в морі чи знаходження на вулиці в прохолодний день, або в приміщенні при увімкненому кондиціонері. При цьому ризики підвищуються якщо одяг людини стає вологим або мокрим.  Не варто забувати й про загальний стан. Так у міру старіння тілу важче регулювати температуру тіла, а при наявності захворювань типу цукрового діабету чи патологій серця проблема тільки погіршується. Відповідно, як тільки тіло зігрівається озноб зникає. В протилежному випадку не варто виключати розвиток ускладнень у вигляді гіпотермії. Про що свідчитиме поява зміни кольору шкіри, оніміння, слабкість та ін..
  3. Приймання певних лікарських років: приймання певних ліків або їх комбінації з можливим порушеним дозуванням, дає побічний ефект у вигляді ознобу. Тому варто перед проходженням терапії обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. 
  4. Недоїдання: у тому випадку, коли організмові не вистачає поживних речовин він не може нормально функціонувати. Причиною цього може бути як розлад харчової поведінки, так і інше захворювання внаслідок якого корисні мікроелементи не можуть засвоюватися. 
  5. Надмірні фізичні навантаження: всі види спорту, які потребують інтенсивного фізичного навантаження можуть спричинити зміну температури тіла та як наслідок озноб. При спортивних заняттях за холодних погодних умов може виникати переохолодження, а при високих температурах існують ризики теплового виснаження та зневоднення. Ці стани додатково супроводжуватимуться слабкістю, м'язовими судомами, нудотою й блюванням. Відмітимо, що правильна підготовка до тренувань з забезпеченням відповідного одягу, зволоження організму дасть можливість запобігти таким ускладненням.
Гіпоглікемія: при розвитку цукрового діабету рівень цукру в крові може падати аномально низько, що діагностується як гіпоглікемія. Відмітимо, що лікування гіпоглікемії варто розпочати негайно.
Також спеціалісти відзначають, що занепокоєння та стрес можуть викликати озноб, навіть якщо немає основної хвороби чи інфекції. 

Тактика

Тактика лікування буде залежати від причини, що викликає озноб. Тому при його розвитку важливо шукати додаткові симптоми, які можуть сигналізувати про більш серйозну проблему.

Саме визначення того, що спричиняє тремтіння, дозволить людині самостійно вжити заходів для усунення ознобу або вирішити, чи потрібно їй звернутися до лікаря, щоб отримати лікування.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED