Чому виникає літня застуда?
Застуда влітку. Такий дискомфортний стан є досить поширеним явищем, який спотворює думку про літній сезон. Тому розберемо детальніше про перебіг застуди влітку та особливості її лікування.
Хибним твердженням є те, що застудні захворювання це виключно про холод. Незалежно від того, коли людина застуджується, причиною є вірус. Коли погода стає теплішою, віруси, які викликають більшість простудних захворювань, мають тенденцію зміщуватися.
Відповідно до назви літня застуда, це звичайна застуда, яка виникає саме в літню пору року. Внаслідок цього часто її плутають з алергічною реакцією, іншим поширеним весняно-літнім порушенням.
Характерні ознаки застуди
Як зазначалося вище досить тяжко встановити саме застуду. Це пов'язано зі схожими симптомами з алергічними реакціями. Так до спільних проявів можна віднести чхання, нежить, закладеність носа, свербіж або біль у горлі.
Однак при цьому застуда також включатиме й інші симптоми, у вигляді кашлю, пітливості й лихоманки, болю в м'язах, слабкості. Також вони мають тенденцію до зміни ступеня тяжкості, від легких з погіршенням та наступною помірністю або повним зникненням. Виділення з носа мають густу консистенцію та зеленувате забарвлення.
У тому випадку, якщо симптоми зникають протягом одного-двох тижнів це свідчитиме, що людина хворіла саме на застуду. Алергія триватиме довше.
Тривалість симптомів не залежить від пори року. Це залежатиме від віку, здоров'я, генетичних особливостей та інших факторів. В середньому дискомфортний стан займає до 10 днів.
Ангіна влітку
Основними факторами, що сприяють виникненню ангіни влітку, є холодні напої або вода, використання кондиціонерів, морозива, віруси, різкі перепади температури та вплив забруднювачів повітря, що є більш інтенсивним влітку.
До загальних симптомів можна віднести біль при ковтанні, осиплість голосу та відчуття сухості. При цьому біль у горлі може тривати від 3 до 7 днів.
Тактика
У більшості випадків застуда не потребує специфічного лікування. Достатнім буде більше відпочивати, уникати стресу, що може негативно вплинути на імунну систему. Важливо й розуміти, що жодні ліки не можуть вбити віруси, які викликають більшість літніх застуд. Однак цілий ряд допоміжних методів лікування можуть допомогти усунути симптоми, від жарознижувальних до знеболювальних, й ліків проти нежитю й кашлю.
Також необхідно залишатися гідратованим та пити достатню кількість рідини. При цьому варто уникати напоїв, які навпаки можуть зневоднити організм, таких як алкоголь, кава або енергетичні напої.
Пам'ятайте, що чим більше турбуватися про своє самопочуття та дотримуватися призначені лікарем рекомендації, тим швидше ваша застуда пройде. Якщо симптоми захворювання тривають понад два тижні, варто звернутися до лікаря для подальшого обстеження.
Щодо методів запобігання, то неможливо повністю знизити ризики розвитку захворювання. Однак певні дії допоможуть зменшити шанси захворіти. Наприклад, дбати про свою імунну систему, правильно харчуючись та уникаючи стресу. Обов’язково миються руки, особливо після відвідування громадських місць.
Також варто уникати застуджених осіб. Адже віруси застуди та грипу продовжують циркулювати навіть і влітку. Одна з переваг літа полягає в тому, що ви можете відкрити вікна, щоб добре провітрювати приміщення, особливо якщо в сім’ї є хворий.
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Гіпохлоремія: основні симптоми дефіциту хлориду в організмі
- Синдром жовтих нігтів: основні причини та методи лікування
- Феномен Рейно або чому шкіра постійно холодна на дотик
- Синдром Тернера: які прояви має аномалія однієї зі статевих хромосом?
- Які наслідки для організму має перенесена вірусна інфекція та її неправильне лікування?