Основні симптоми високого рівня жиру в крові
Тригліцериди являють собою тип воскоподібного жиру, який міститься у крові. Вони можуть вироблятися організмом або ж потрапляти з їжею. Коли в раціоні присутні зайві калорії вони перетворюються на тригліцериди та зберігаються в жирових клітинах. У випадку якщо організму знадобиться енергія, гормони вивільнять накопичені тригліцериди. Відповідно в нормі певна кількість тригліцеридів є необхідним для отримання енергії, однак коли їх рівень підвищується це призводить до ряду порушень зі сторони організму.
Тобто гіпертригліцеридемія - це стан, при якому виникає надмірний рівень тригліцеридів у крові. Це часто спричиняється або посилюється неконтрольованим цукровим діабетом, ожирінням і сидячим способом життя. Одразу відмітимо, що гіпертригліцеридемія це не те саме, що високий рівень холестерину. Це дві різні умови, але обидва вони пов’язані з рівнем ліпідів у крові.
Нормальний рівень тригліцеридів у дорослих нижче 150 міліграмів на децилітр (мг/дл). Ідеальним є рівень тригліцеридів нижче 100 мг/дл. Важливо, щоб тригліцериди вимірювалися під час голодування. Гіпертригліцеридемія означає, що рівень тригліцеридів становить 150 мг/дл або вище.
Відмітимо, що причини підвищення рівня даного типу жирів варіюється від типу продуктів в раціоні, маси тіла до спадкового фактора.
Розрізняють два типи гіпертригліцеридемії. Можливий варіант коли печінка виробляє занадто багато ЛПДНЩ, або ж орган продукує нормальну кількість ЛПДНЩ, яку тіло не може розщепити.
Основні причини
Розвиток гіпертригліцеридемії є наслідком надмірного виробництва ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПДНЩ), що спричиняє збільшення тригліцеридів у крові.
Причинами цього можуть бути наступні сани:
- Віковий фактор.
- Шкідливі звички.
- Малорухомий спосіб життя
- Ожиріння.
- Неправильне харчування.
- Приймання певних лікарських препаратів, наприклад кортикостероїди та бета-блокатори.
Характерні ознаки
У більшості випадків дане порушення не супроводжується характерними проявами. В протилежному випадку можливі прояви наслідків гіпертригліцеридемії.
Так у людей з тяжкою гіпергліцеридемією можуть розвинутися ксантоми під шкірою.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбувається на основі наявних симптомів, визначення сімейного анамнезу та ряду діагностичних тестів.
Насамперед це лабораторні дослідження крові з визначенням рівня тригліцеридів.
Додатково встановлюється причина даного порушення.
При відсутності вчасного лікування високий рівень тригліцеридів може призвести до серцево-судинних захворювань, формування тромбів, метаболічного синдрому та ін.
Зміна способу життя є ефективним способом утримання високих тригліцеридів під контролем. Не є виключенням проведення медикаментозної терапії у вигляді фібратів, статинів та омега-3 жирних кислот.
Пам'ятайте, що при наявності фактору ризику підвищення рівня тригліцеридів, наприклад куріння або ожиріння, варто частіше перевіряти їх рівень.