Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Хронічний больовий синдром: що є причиною тривалого болю?

 Хронічний больовий синдром: що є причиною тривалого болю?Нам відомо що більшість больових відчуттів зникає пісня лікування певного захворювання або травми.  Але відмінністю хронічного болю є його тривалість упродовж місяців та навіть років після одужання організму. Тому якщо цей біль триває понад 3 місяців, лікарі називають це хронічним болем. Про причини даного стану з'ясуємо далі.

Основні симптоми хронічного больового синдрому

  1. Порушення сну.
  2. Загальна слабкість.
  3. Біль в суглобах та м'язах пекучого характеру.
  4. Тривожність, депресивний стан.
Відмітимо, що даний стан негативно впливає як на фізичне, так і психічне здоров'я. При цьому спостерігаються спалахи проявів больового синдрому на тлі стресу або надмірної фізичної активності.

Причини

  1. Ревматоїдний артрит, що характеризується розвитком запального процесу в суглобах.
  2. Остеоартроз або точніше зношення захисного хряща між кістками.
  3. Біль у спині причини якого варіюються від стиснення нервових закінчень, стенозу хребта о розтягування м’язів.
  4. Фіброміалгія. 
  5. Травма хірургічного характеру.
  6. Мігрень.
  7. Інсульт.
  8. Запальні захворювання кишківника, супроводжується болем у кишківнику та спазмом.
  9.  Онкологія пізньої стадії.
Не є виключенням коли хронічний біль відчувається без будь-яких тригерів. Переважно це пов'язано з неправильним зв’язком між мозком і нервовою системою. А саме, коли нервові клітини мозку, відповідальні за передачу та обробку сенсорної інформації, стають надчутливими до сигналів болю.
Відмітимо, що деякі люди більш сприйнятливі до синдрому хронічного болю, ніж інші.  Переважно це особи наявністю депресивного стану, артриту, ожиріння, шкідливих звичок.
 
При цьому особи після 65 років більш схильні до захворювань, які можуть викликати хронічний біль.

Діагностика та тактика лікування

В першу чергу лікар проводить детальний збір анамнезу з визначенням початку та тривалості болю, його локалізації, факторів які посилюють больові відчуття. Це необхідно, враховуючи різноманітність станів які можуть бути причиною такого роду відчуттів.
 
Додатково проводиться ряд діагностичних тестів, від методів візуалізації (МРТ, рентгенографія) до лабораторних досліджень крові.
 
Попри різні думки стосовно хронічного болю вилікувати його можливо. Поєднання ліків, консультацій та інших методів лікування може допомогти полегшити біль й виниклі ускладнення. Так запропоновані варіанти включають медикаментозну терапію (протизапальні засоби, стероїди, антидепресанти та у важких випадках – опіоїди) та фізичну терапію для збільшення діапазону рухів.
 
Вагому роль відіграє психологічна допомога яка дає можливість позитивно впливати на емоційний стан пацієнта. Переважно це застосування когнітивно-поведінкової терапії та біологічного зворотного зв'язку, що дає можливість використовувати розум для контролю тілесних реакцій.
Люди також можуть знайти полегшення від хронічного болю за допомогою альтернативних методів лікування, наприклад таких як акупунктура. Хоча успішність даного методу є неоднозначною. 
 
Тому необхідно шукати допомогу, як психологічної, так і фізичної серед спеціалістів які дійсно не будуть нехтувати вашим болем. Обрати такого фахівця можливо скориставшись  Всеукраїнським каталогом клінік ITMED. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED