Застуда влітку: основні симптоми та методи лікування
Незалежно від того, коли людина застуджується, причиною є вірус. Окрім того, коли погода стає теплішою, віруси, які викликають більшість простудних захворювань, мають тенденцію зміщуватися.
Літня застуда не відрізняється від інших застуд, вона є звичайною от тільки виникає влітку. Тому всупереч поширеній думці, на вулиці не обов’язково повинно бути холодно, щоб застудитися.
Не є виключенням, коли симптоми застуди сприймають за інші проблеми, такі як алергія.
Основні симптоми
Більшість літніх застуд викликають симптоми, подібні до зимових, зокрема:
- нежить;
- кашель;
- головний біль;
- тиск в носових пазухах або голові;
- біль у горлі;
- слабкість та біль в м'язах;
- чхання.
Багато зимових застуд не викликають лихоманки, особливо у дорослих, але літні віруси, викликані ентеровірусами, можуть спричинити її раптову появу.
Також як зазначалося вище симптоми застуди та алергії часто самі ж хворі можуть сплутати.
Застуда та алергія мають спільні ознаки у вигляді чхання, нежиті, закладеності носа, свербежу або болю у горлі. Але застуда також включатиме й інші симптоми, такі як кашель, пітливість й лихоманка.
Варто відзначити, що алергія триватиме довше та має стійкий й постійний характер. Тому якщо дискомфортний стан зник через один-два тижні, а починався з легкого перебігу, тоді погіршувався, а потім повертався до помірного або зникав, то ймовірно розвинулася літня застуда, яка закінчилася. Якщо симптоми зберігаються понад два тижні й не зникають, мова може йти про алергію.
Відмінностями між застудою та алергією є початок симптомів. Так якщо під час застуди пацієнт спостерігає появу кожного окремого симптому, то при алергії - з’являться всі відразу.
Спеціалісти відзначають і різний характер виділень з носа при даних станах. Оскільки застуда є інфекцією, слиз після сморкання буде густим і зеленуватим або жовтуватим. При алергії слиз буде напівпрозорим й зазвичай рідшим за консистенцією.
Тактика
Більшість методів лікування застуди взимку будуть актуальними й у літній час. Золотими правилами є дотримання режиму відпочинку, вживання достатнього об'єму рідини, уникаючи напоїв, які можуть зневоднювати організм, таких як алкоголь, кава або енергетичні напої. Гарячі напої, такі як чай, можуть бути заспокійливими та корисними для полегшення симптомів. Також варто споживати достатньо вітамінів і мінералів, особливо поживних речовин, що зміцнюють імунітет, таких як залізо, вітамін С і цинк.
Відмітимо, що жодні ліки не можуть вбити віруси, які викликають більшість літніх застуд. Однак цілий ряд методів лікування може допомогти усунути симптоми. Ці методи лікування включають:
- деконгестанти, які допомагають при кашлі та закладеності;
- ліки проти кашлю;
- безрецептурні знеболювальні та жарознижувальні препарати;
- використання зволожувача повітря під час сну, щоб зменшити сухість повітря та полегшити кашель.
У середньому застуда триває приблизно 10 днів, а симптоми різко покращуються приблизно на сьомий день.
Іноді простудні захворювання можуть викликати вторинні інфекції. Наприклад, у деяких дітей після застуди розвиваються вушні інфекції. Антибіотики можуть лікувати ці вторинні інфекції.
Однак важливо відзначити, що антибіотики не лікують застуду. Використання їх для цієї мети може з часом зробити антибіотики менш ефективними, що сприяє стійкості до антибіотиків.
Діти, як правило, лікуються від застуди набагато швидше, ніж дорослі, зазвичай менш ніж за тиждень. З іншого боку, деякі дорослі можуть боротися із застудою приблизно до двох тижнів. Це залежить від віку та загального стану пацієнта.
Тому чим краще дбати про свій організм та дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, тим швидше ваша застуда пройде. Занепокоєння повинна викликати застуда, що триває понад два тижні.
Запобігти застуді на 100% неможливо, однак зменшити ризики зараження вірусом можливо дбаючи про імунну систему, правильно харчуючись, уникаючи надмірного стресу, висипаючись. Обов’язково потрібно мити руки. Також доцільним буде уникати прямий контакт з застудженими до моменту їх повного виліковування. А створити безпечні умови у власній домівці чи офісі де Ви перебуваєте більш ніж половинe дня можливо придбавши бактерицидний рециркулятор. Даний прилад забезпечує знезараження повітря на 98% від патогенних збудників, вірусів в тому числі. При цьому сам процес дезінфекції може безпосередньо відбуватися при знаходженні людей у приміщенні, без заподіяння жодної шкоди. Більш детальніше ознайомитися з видами бактерицидного рециркулятора та принципами їх роботи можливо в медичному маркеті ITMED.