Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Тонометры

Основні причини появи темних кіл під очима

Основні причини появи темних кіл під очимаПоява темних кіл під очима або так званих синців є досить оманливим симптомом. Адже такий вигляд Ви беззаперечно можете списати на недосипання, втому та стрес. Мало хто подумає про розвиток серйозного порушення. А дарма! Тому з'ясуємо детальніше, у яких випадках поява темних кіл під очима повинна викликати занепокоєння. 

Темні кола або мішки під очима не являються медичними термінами. Дані стани відносять до ряду явищ, що можуть мати подібні зовнішні прояви.

Які можливі причини появи темних кіл під очима?

  1. Порушення кровообігу на рівні капілярів, тобто коли під очима в судинах (відміч. капілярах) кров застоюється, що призводить до зміни забарвлення гемоглобіну.
  2. Фізіологічна особливість у вигляді тонкої шкіри під очима - зоні нижніх повік. Як наслідок судини більш просвічуються через шкіру, викликаючи появу так званих темних кіл.
  3. Вікові зміни, що викликають втрату жирових накопичень та колагену під очима з віком. Характерні ознаки має людина похилого віку з витонченою шкірою, запалими очима, що придає обличчю стомлений вигляд.
  4. Тривале перебування за екранами гаджетів та перевтома, що призводить до перенапруженню очей та як наслідок розширенню капілярів під очима.
  5. Гіперпігментація, яка може бути пов'язана з нашим способом життя (недосипання, стрес, шкідливі звички) так і мати спадковий характер.
Щодо появи синців під очима внаслідок розвитку захворювань, то у такому випадку на перший план виступають саме основні симптоми захворювань. А зміни під очима є зазвичай косметичним дефектом. Так найчастішими причинами можуть стати анемія, серцево-судинні захворювання, ураження зі сторони нирок. Наприклад, ниркова недостатність супроводжується додатковою появою мішків під очима та набряків. При ураженні нирок хворого також турбують перепади артеріального тиску та часте сечовипускання. 

Тактика

В першу чергу вплинути на усунення або зменшення інтенсивності темних кіл під очима допоможуть зміни в способі життя, відмові від шкідливих звичок. Раціон повинен бути насичений свіжими овочами та фруктами, корисними жирами, складними вуглеводами. Щодо напоїв, то надайте перевагу звичайній воді, з обмеженим вживанням кофеїну, солодких напоїв та алкоголю. Окрема увага приділяється сну, дефіцит якого не викликає появу синців під очима, однак робить їх більш помітними. Тому старайтеся прокидатися та лягати в один і той же час, а тривалість сну повинна бути в межах рекомендованих 7-9 годин.
 
Подбайте по захист своєї шкіри використовуючи упродовж року сонцезахисний крем та правильно підібраний догляд за шкірою.
 
У тому випадку, якщо синці під очима не коригуються виключно змінами у способі життя, можливе звернення до косметологічних процедур: лікування лазером, хімічний пілінг, мезотерапія. При наявності відповідних показань, наприклад гіперпігментації. 
 
У тому випадку, якщо після проведення діагностики виниклий дефект виявився ознакою певного внутрішнього захворювання - лікар призначає відповідне лікування.
 
Пам'ятайте, що якщо поява синців під очима, темних кіл або мішків є симптомом, що став складовою вашого життя вже упродовж тривалого часу - зверніться до свого сімейного лікаря. Не гайте час, витрачаючи його на ранкове маскування надокучливих темних кіл, адже існує висока ймовірність розвитку станів, що безпосередньо впливають на стан Вашого здоров'я.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники