Перевозка больных

Седанов

Посттравматичний ріст: чому деякі відчувають позитивні зміни після травми?

Посттравматичний ріст: чому деякі відчувають позитивні зміни після травми?Більшості з нас відомі психічні розлади під назвою “стресовий розлад” або “посттравматичний стресовий розлад”. Тобто це ті стани, що виникають після розвитку певної травматичної події та супроводжуються тривожними думками та надмірною тривогою.

Іншим, менш відомим станом є посттравматичний ріст, який являє собою так званий каталізатор позитивних змін у відповідь на певну травматичну подію у житті людини.
 
Простими словами, механізм розвитку посттравматичного зростання полягає в тому, що травматичні, стресові та несприятливі події, які трапляються з людьми, можуть принести позитивні переваги. Ці події, можуть варіюватися від важкої хвороби та втрати близької людини до воєнного конфлікту та сексуального насильства.
 
Відповідно розуміння того, що травматичні події можуть бути “активатором” позитивного зростання, може допомогти з симптомами посттравматичного стресу.
Однак важливо не применшувати свій досвід травми та приділити час, щоб належним чином її обробити, а не поспішати досягти помилок.

Характерні ознаки

Кожен переживає травму по-своєму, і часто це довгий шлях до зцілення. Для деяких посттравматичний ріст може означати збільшення особистої сили або більшу вдячність за життя. Це може означати духовне зростання або зміну системи переконань. Для інших це може бути мотивацією діяти, щоб допомогти іншим.
Відповідно виникає питання чому в одних виникла травма призводить до пригнічення та депресії, тоді як інші знаходять у собі нові сили та можливості після пережитого.
 
Спеціалісти відзначають про вплив факторів, які відіграють важливу роль у даному механізмі:
  1. Підтримка сім’ї та друзів, а також звернення за психологічною підтримкою.
  2. Особливість характеру. Так відкритість та екстравертність дає можливість побачити можливі переваги у виниклій події та використати їх.

Які виниклі ознаки вказують на те, що необхідно звернутися за допомогою?

Після пережитої психологічної травми, занепокоєність повинні викликати наступні симптоми:
  • підвищена пильність;
  • настирливі думки;
  • кошмари;
  • спогади;
  • підвищене вживання алкоголю або наркотиків;
  • порушення сну.

Тактика

Доступ до ефективних, заснованих на доказах методів лікування травм може кардинально змінити життя пацієнту.
Насамперед це робота з терапевтом. Терапія може допомогти людині, яка пережила травму, впоратися з симптомами посттравматичного стресового розладу, тривогою або депресією, що є ключовим фактором для зростання після травматичної події.
 
Доцільним буде поговорити зі своєю близькою людиною, описати пережиті відчуття в щоденнику та ін.
Також спеціалісти рекомендують, що замість того, що відштовхувати складні виниклі відчуття, може бути корисно навчитися терпіти їх протягом тривалого часу. Допомогти справлятися з тривожними думками можуть дихальні вправи.
Хочеться вірити, що ті травми які на жаль ми переживаємо щодня, будуть сприйняті як зріст!

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм