Як подолати напад панічної атаки?
Деякі люди час від часу відчувають напади панічної атаки – раптового припливу тривоги та страху, який дуже важко контролювати. Коли серце вискакує з грудей, коли дихати важко, людина відчуває запаморочення, біль у животі, все це може бути свідченням елементарної паніки. Якщо напади повторюються знову і знову, їх обов’язково слід лікувати, адже вони можуть перерости у панічний розлад – серйозну неврологічну хворобу.
Про напад паніки можуть свідчити такі ознаки:
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Ознаки панічного нападу
Як же людині зрозуміти, що в неї напад паніки? ЇЇ симптоми розвиваються раптово та досягають свого піку впродовж 10 хвилин. Більшість нападів триває 20-30 хвилин, іноді – більше години.Про напад паніки можуть свідчити такі ознаки:
- задишка;
- прискорене серцебиття;
- біль та дискомфорт у грудях;
- тремтіння;
- відчуття нереальності подій;
- потовиділення;
- нудота;
- шлунковий розлад;
- заніміння;
- погана терморегуляція (відчуття холоду чи спеки);
- втрата контролю над ситуацією.
Як допомогти собі під час нападу панічної атаки?
Якщо людина зрозуміла, що в неї напад паніки, слід використати одну або декілька з наступних порад:- Застосувати техніку дихання. Під час нападу паніки дихання людини стає уривчастим та поверхневим. Коли ми дихаємо часто, ми видихаємо вуглекислого газу більше, ніж звичайно, і кров’яним тільцям важко насичувати тіло киснем. У результаті в мозок надходить недостатньо кисню, що призводить до кисневого голодування, слабкості, запаморочення. Тобто, щоб подолати напад, треба уповільнити дихання. Людині слід концентрувати всю свою увагу на тому, як вона дихає: затримати дихання на 8-10 секунд, а потім повільно видихнути. Потім вдихнути, рахуючи до трьох, і з таким же рахунком видихнути. І так доти, доки напад не пройде.
- Відволіктися. Від неприємних подій та переживань допомагають відволіктися приємні спогади. Це може бути смішний випадок із життя, чи фрагмент улюбленого фільму, будь-що.
- Подивитися на себе “зі сторони”. Це називається технікою відсторонення, яка полягає в наступному: найчастіше переживання інших людей сприймаються не так болісно, як власні. Тому при перших же ознаках паніки слід ніби поглянути на себе зі сторони, фіксуючи все, що відбувається, але з точки зору стороннього спостерігача. Це допомагає заспокоїтися і більш об’єктивно оцінити свої переживання.
- Змінити характер мислення. Звичні моделі поведінки виявляються надзвичайно життєздатними ще й через те, що підкріплюються людськими переконаннями. Це так зване негативне мислення: звичка бачити в усьому загрозу та готуватися до найгіршого сценарію розвитку подій. Якщо напади панічної атаки вже траплялися, людині варто навчитися мислити позитивно. Для цього допоможе наступна вправа: знайти негативне твердження, спростувати його та замінити на позитивне. Таким чином людина буде готова до позитивного ходу думок, і коли помітить симптоми паніки, що насувається, зможе заспокоїти себе, налаштовуючись на хороше.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Як допомогти дитині подолати психологічну травму: практичні поради
- Учебный стресс: как не сойти с ума родителям и детям перед экзаменами
- Секрет здоровья – в семейной жизни: выводы психологов
- Как жить без стресса: учимся расслабляться дома
- Интернет зависимость – болезнь или нет: как меньше сидеть в соцсетях