Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Отсасыватели медицинские

Основні причини появи болю в горлі

Основні причини появи болю в горліДуже часто поява болю в горлі попросту ігнорується. Більшість із нас пов'язує це з можливими респіраторними захворюваннями та вдаються до самостійного лікування, у вигляді спреїв та льодяників. Однак розберемо детальніше які патологічні стани можуть викликати больові відчуття в горлі та коли поява симптому повинна викликати занепокоєння.

Які захворювання можуть викликати біль у горлі?

 1. Рак горла. Захворювання досить підступне, адже специфічні прояви раку виникають вже на пізніх стадіях розвитку. Так окрім болю в горлі до клінічної картини приєднується поява проблем з ковтанням, осиплість голосу, хрип, втрата ваги, збільшення лімфатичних вузлів, кашель тощо. При зверненні до лікаря обстеження розпочинається з проведення ларингоскопії та біопсії. Методи лікування будуть залежати від типу раку та стадії розвитку патології.
 2. Вірусні інфекційні процеси. Близько 90% випадків вірусних захворювань супроводжуються болем у горлі. До найпоширеніших з них належить грип, застуда, вітряна віспа, мононуклеоз та “славнозвісний” COVID-19. Щодо останнього то біль у горлі не належить до першочергових проявів захворювання. Передує йому у більшості  випадків кашель та підвищення температури тіла.
 3. Алергічні реакції. Поява болю в горлі належить до одного з проявів реакції організму на певний алергічний тригер. Наряду з цим виникає кашель, сльозотеча, чхання. 
 4. Бактеріальні інфекційні процеси. Найпоширенішим порушенням є розвиток стрептококової ангіни. Додатково симптом супроводжується кашлем, загальною слабкістю, охриплістю голосу. 
 5. Зовнішні подразники у вигляді диму від цигарок, парів хімічних речовин та забрудненого повітря. Додатково біль в горлі супроводжується й кашлем. 
 6. Механічне пошкодження, якому передує травма горла або стороннє тіло в ньому.
 7. Захворювання травної системи. Насамперед це гастроезофагеальний рефлюкс, що викликає дискомфортні відчуття в горлі найчастіше після приймання їжі. 

Симптоми, що вказуватимуть на ураження зі сторони горла

 1. Утруднене ковтання (дисфагія).
 2. Пирхота та біль в горлі, в тому числі й при ковтанні.
 3. Осиплість голосу.
 4. Зміни зі сторони мигдаликів: поява набряку, нальоту й гіперемії.
 5. Кашель.
 6. Висока температура тіла.
 7. Збільшення шийних лімфатичних вузлів.
Відмітимо, що симптоми ураження горла будуть залежати від виду захворювання. Так занепокоєння повинно викликати якщо біль розповсюджується на вухо, шию та є довготривалим; поява кров'янистих виділень у слині; задишка; лихоманка; труднощі при спробах відкрити рот.
 
Тому в першу чергу при погіршенні самопочуття та появи больових відчуттів зі сторони горла обов'язково зверніться до лікаря.

Тактика

З метою вияснення причини болю в горлі в першу чергу зверніться до свого сімейного лікаря, який на основі скарг, розвитку клінічної картини направить Вас до відповідного вузькопрофільного спеціаліста: онколог, оториноларинголог, гастроентеролог. 

З додаткових обстежень для виявлення причин порушення, проводяться лабораторні дослідження, УЗД та МРТ.
 
Відповідно, що тактика лікування обиратиметься відповідно встановленому діагнозу. Так, наприклад при запальних процесах в горлі проводиться медикаментозне лікування антибактеріальними препаратами та застосування ліків для полоскання горла. 
 
Додатково полегшити больові відчуття в горлі наряду з лікарським призначенням допоможе:
 1. Достатнє вживання рідини, з виключенням на певний час алкоголю та кофеїну.
 2. Легко засвоювальна їжа, яка є ситною, але м'якою за консистенцією (овочеві пюре, каші, бульйони).
 3. Застосування зволожувача повітря, адже надмірна його сухість підвищує подразнення горла.
Пам'ятайте, що якщо відчуття болю в горлі не покидає Вас упродовж декількох днів та комбінується з іншими стійкими симптомами - обов'язково зверніться до лікаря для наступного проходження обстеження. Адже, на перший погляд, такий “простий” симптом може свідчити про розвиток небезпечного порушення в організмі.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм